In Almere gaat een zelfvoorzienende woonwijk verrijzen. Het Amerikaanse ReGen Villages heeft deze week vijf hectare grond gekocht. De plannen voor de wijk werden vorig jaar al aangekondigd.
ReGen Villages moet een woonwijk worden waar voedsel en energie grotendeels lokaal geproduceerd worden, meldt Omroep Flevoland. Het plan is een idee van de Amerikaanse ondernemer James Ehrlich van de Stanford University, waar onderzoek wordt gedaan naar technieken die van pas komen bij het zelfstandig laten draaien van een woonwijk.
Tesla onder de ecodorpen

ReGen Villages moet de Tesla onder de ecodorpen gaan worden. Boodschappen doen is niet meer nodig en de elektriciteitsrekening komt ook te vervallen, aldus Ehrlich. De nieuwe bewoners gaan zelf hun eigen voedsel verbouwen en elektriciteit opwekken. De verwarming wordt gerealiseerd door middel van kassen. Het afval wordt hergebruikt.
“Elk huis zal energiepositief zijn,” zei Ehrlich, die met zijn vrouw en zoon in de wijk zal gaan wonen. “Samen zullen deze gemeenschappen overproduceren.”
Moestuin
Hij zegt al zo’n 4000 e-mails te hebben ontvangen van geïnteresseerden van over de hele wereld. In het Zweedse Lund wordt om die reden een tweede wijk gepland. In de woonwijk in Almere wordt een kring van 25 huizen gebouwd, die zo’n 300.000 euro per stuk moeten gaan kosten. Voor je moestuin kun je iemand aanstellen.
Bekijk hieronder een video over het zelfvoorzienende dorp:
[RTL Z]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Chronische pijn wordt bepaald door emoties
Tsjernobyl van Europa: Italiaanse maffia begraaft gif in akkers waar Nederlandse groenten worden gekweekt
Klaus Schwab zegt dat mensheid gedwongen moet worden om samen te werken met globalistische elites
Het Sociaal Kredietsysteem: bewapen jezelf
Zo ver zijn ‘journalisten’ bereid te gaan om Forum voor Democratie door het slijk te halen
Wordt 2023 het jaar van De Ontmaskering?
Meest trending video op YouTube suggereert dat overlevende schietpartij Florida een crisisacteur is. Oordeel zelf
‘Duivelse’ Big Pharma heeft klauwen stevig in de Nederlandse psychiatrie gezet: Is er nog hoop?
Mensen zijn het zat om continu uitgemaakt te worden voor racist. Hoe de politieke klasse en royals de massa demoniseren