Mensenrechtenorganisatie Survival International heeft het World Wide Fund for Nature (in Nederland het Wereld Natuur Fonds) beschuldigd van geweld en misbruik.
Het is voor het eerst dat er bij de OECD een aanklacht is ingediend tegen een natuurbeschermingsorganisatie.
Het WNF zou de Baka, een volk in Kameroen, op gewelddadige wijze misbruiken en ook hun land innemen.
Grove mensenrechtenschendingen
Volgens Survival gebeurt dat via anti-stroperijteams, die deels worden gefinancierd en uitgerust door het WNF.
De natuurbeschermingsorganisatie heeft in Kameroen bijgedragen aan grove mensenrechtenschendingen en heeft de VN-verklaring voor Rechten voor Inheemse Volken overtreden, klinkt het.
Het WNF heeft grond van de Baka aangewezen als beschermd gebied, waardoor ze geen toegang meer hebben tot hun voorouderlijke grond.
Kapmessen

In deze ‘beschermde gebieden’ worden vaak jachtsafari’s georganiseerd, aldus Survival.
De anti-stroperijteams misbruiken Baka-mannen en -vrouwen al meer dan 10 jaar op gewelddadige wijze.
Eén Baka-man vertelde aan Survival: “Ze drongen mijn huis binnen toen ik samen met mijn vrouw lag te slapen. Ze sloegen me met kapmessen. Ze sloegen mijn vrouw met kapmessen.”
“Ze laten de olifanten uitsterven in het bos en zorgen ervoor dat we niet meer kunnen eten,” zei een andere Baka-man. “De verwoesting van Baka-grond door boskap, mijnbouw en wildsmokkel blijft doorgaan.”
Andere benadering
Survival pleit voor een andere benadering, die de rechten van inheemse volken respecteert.
Directeur van Survival International Stephen Corry zei:
“Het WNF weet dat de mannen die ze ondersteunen de Baka misbruiken en zelfs martelen. Ze gaan op dezelfde voet door en beantwoorden kritiek met nog meer reclamecampagnes.”
Hij begint zich hardop af te vragen wat het WNF in Kameroen te zoeken heeft.
Geldelijk gewin
Het Wereld Natuur Fonds is in Kameroen een samenwerking aangegaan met het Franse houtkapbedrijf Rougier, dat een groot deel van het regenwoud in het zuidoosten van Kameroen kapt.
Dat doet het bedrijf zonder toestemming van de Baka, die al generaties lang op de grond leven.
Corry wees erop dat hieruit blijkt dat het WNF duidelijk meer geïnteresseerd is in geldelijk gewin dan natuurbescherming.
Het Wereld Natuur Fonds heeft in Nederland een achterban van 788.000 donateurs. Het salaris van de algemeen directeur van het WNF bedraagt €108.255,-
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Bulgaarse archeologen stuiten op ‘vampieren’
Onvoorwaardelijk basisinkomen voor alle Europeanen (video)
FVD haalt fel uit naar Marc Van Ranst: ‘Waarom krijgt die manipulatieve paniekzaaier nog een podium?’
Bizar geluid boven Nederland en Marokko blijft groot raadsel
“Er komt een nieuwe recessie aan door domme acties van de EU”
Politici en lobbyisten houden ons klimaat gegijzeld. Filmmaker ontmaskert in dit gesprek de klimaathoax
De Jonge opent aanval op ongevaccineerden: ‘Echt zeer zorgelijke en gevaarlijke uitspraken dit’
Het grote gevaar van 5G. Wat de MSM je niet vertellen
Europees Geneesmiddelenbureau wil risicoanalyse HPV-vaccin Gardasil