Onderzoekers menen dat een enorm object onder het ijs van Antarctica verscholen ligt. Dat schrijft nieuwssite News.com.au.
De enorme ‘anomalie’ zou verborgen liggen onder Wilkesland, een gebied in Zuidoost-Antarctica dat werd vernoemd naar admiraal Charles Wilkes.
Het strekt zich uit over een gebied van ruim 240 kilometer en is maximaal 848 meter diep. Sommige onderzoekers denken dat het bestaat uit de resten van een enorme asteroïde.
Zwaartekrachtveranderingen
Die zou verantwoordelijk kunnen zijn geweest voor de Perm-Trias-massa-extinctie 251 miljoen jaar geleden, waarbij 96 procent van al het leven in zee en 70 procent van de gewervelde landdieren uitstierf.
Er zijn echter ook andere theorieën. Sommige complottheoretici claimen dat er een enorme UFO-basis of poort naar een mysterieuze wereld is te vinden, aldus de nieuwssite.
De ‘anomalie’ werd in 2006 voor het eerst ontdekt, toen NASA-satellieten in het midden van een 480 kilometer brede inslagkrater zwaartekrachtveranderingen oppikten, wat zou wijzen op de aanwezigheid van een reusachtig object.
Vliegende schotels
Op internet wordt nu druk gediscussieerd over de waarnemingen nadat de UFO-jagers van Secure Team 10 er een filmpje over maakten.
Ze stelden onder meer dat de nazi’s tijdens de Tweede Wereldoorlog geheime bases bouwden op Antarctica, die ontworpen waren om te worden gebruikt door vliegende schotels.
Secure Team suggereerde ook dat de Amerikaanse marine een expeditie organiseerde naar het mysterieuze continent.
Geheime wereld
Deze expeditie, Operation Highjump, was volgens complottheoretici een poging om de ingang naar een geheime wereld te vinden.
Ralph von Frese, de wetenschapper die de anomalie ontdekte, meent echter dat het niets meer is dan een enorme inslagkrater.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Het is volstrekt onlogisch dat president Assad gifgas zou inzetten. Journalist legt in deze video uit waarom
NASA schakelt weer livestream uit nadat UFO bij ruimtestation ISS verschijnt
Medeoprichter Blink-182: “Ik heb buitenaardse wezens gezien”
Wat weet jouw gids over jou?
D66-Kamerlid Sjoerdsma in het nauw na uitspraken over Rusland: ‘Het is een kwaadaardige leugenaar’
‘Gitzwarte nacht’ vol geweld in Amsterdam doet vragen rijzen: ‘Was dit een bewuste provocatie?’
Wybren van Haga over ‘zoveelste ambtsmisdrijf’ De Jonge: ‘Hoog tijd dat hij inpakt en vertrekt’
Dit gebeurt er met je lichaam als je een blikje Coca-Cola drinkt
Prof. Pierre Capel waarschuwt: ‘We gaan zware tijden tegemoet’