De CIA houdt waarnemingen van vliegende schotels boven India en haar buurlanden nauwlettend in de gaten, zo blijkt uit de 930.000 documenten die de spionagedienst onlangs vrijgaf.
In een rapport uit april 1968 worden zes waarnemingen van onbekende vliegende objecten genoemd boven India, Bhutan en Nepal.
De CIA en de Amerikaanse luchtmacht namen vliegende schotels zo serieus dat er een speciaal panel in het leven werd geroepen dat het fenomeen moest gaan bestuderen.
Enorm schijfvormig object
Het document verhaalt over ‘felle objecten die gezien zijn boven het zuiden van Ladakh, het noordoosten van Nepal, het noorden van Sikkim en het westen van Bhutan’.
Op 25 maart 1968 werd in Kaski in Nepal een felle vuurbal gezien die ‘uit elkaar viel’.
In het document staat dat in een krater op enkele kilometers van de stad Pokhara een ‘enorm metaalkleurig schijfvormig object werd gevonden’.
Harde knallen
In Ladakh werd op 4 maart 1968 een wit licht gespot, waarna twee harde knallen werden gehoord. Er verscheen ook een rood licht dat witte rook achterliet.
Er werden op 4 en 25 maart ook andere objecten gesignaleerd boven Ladakh. Het object dat op 25 maart werd waargenomen ‘leek op een raket’ en liet op een hoogte van zes tot zeven kilometer een wit-geel-wit spoor achter.
Op 19 februari 1968 werd een helder object gezien dat met grote snelheid over het noordoosten van Nepal en het noorden van Sikkim vloog. Het object ‘veranderde nacht in dag’.
Interplanetaire ruimteschepen
Boven Thimphu, de hoofdstad van Bhutan, werd op 21 februari 1968 een ‘blauwkleurig object’ opgemerkt. Het maakte geen geluid en deed het hele gebied oplichten.
In het rapport wordt niet duidelijk gemaakt wat de experts van de CIA dachten over deze waarnemingen.
Na een aantal UFO-waarnemingen in de jaren veertig en vijftig overwoog de CIA dat het ging om interplanetaire ruimteschepen.
Geen bedreiging
Het panel dat de CIA had gevormd om UFO-waarnemingen te bestuderen, moest vooral nagaan of de objecten een gevaar vormden voor de nationale veiligheid.
In januari 1953 concludeerde het panel dat ‘er geen bewijs is dat deze fenomenen een directe fysieke bedreiging vormen voor de nationale veiligheid’.
Desondanks bleef de CIA UFO-waarnemingen nauwgezet volgen.
In de geopenbaarde stukken wordt gesproken over UFO’s boven Zuid-Korea, Iran, Marokko, Kazachstan, Spanje, Uruguay, Rusland en Frans-West-Afrika.







Nieuwsuur fel bekritiseerd om ‘vreselijk’ item over Hunter Biden: ‘Noemen jullie dit echt journalistiek?’
Het establishment blijft kindermisbruik in de doofpot stoppen. Kijk wie er allemaal bij betrokken zijn
Amerikaanse Senaat vindt geen bewijs voor complot tussen Trump-campagne en Rusland. Wat je moet weten
Gideon van Meijeren en Tjeerd de Groot (D66) clashen tijdens debat: ‘Wat een kinderachtige reactie’
Onderzoeker ging op zoek naar Amish-kinderen met autisme: dit is wat hij ontdekte
Er hoeft helemaal niet gekort te worden. Bekijk dit gesprek over de schijn-ellende van de pensioenfondsen
Aartsbisschop Vigano linkt moordaanslag op Trump aan ‘vurig verzet tegen Nieuwe Wereldorde’
Tweede covid-coup? President Tanzania verdwijnt na kritiek op corona-aanpak
‘Demagoog’ Rutte wil vaart achter coronapas: ‘hoe Europa verwordt tot monster dat eigen kinderen opeet’