De Europese ruimtevaartorganisatie ESA heeft groen licht gegeven voor twee projecten: LISA en PLATO.
LISA (Laser Interferometer Space Antenna) moet jacht gaan maken op zwaartekrachtgolven. Die zijn de afgelopen jaren voor het eerst ontdekt en kunnen wijzen op het bestaan van extra dimensies en parallelle universa.
PLATO (Planetary Transits and Oscillations of stars) gaat zoeken naar de aanwezigheid van planeten bij andere sterren en onderzoek doen naar sterbevingen.
Rimpelingen
Natuurkundigen denken dat onbekende dimensies rimpelingen veroorzaken in de ruimtetijd die we moeten kunnen waarnemen.
Aangezien de zwaartekracht waarschijnlijk van toepassing is op alle bestaande dimensies, kunnen de golven mogelijk worden gebruikt om onbekende dimensies op te sporen.
LISA zal bestaan uit drie identieke satellieten die in een driehoeksformatie rond de aarde gaan draaien.
Ongeziene dimensie
Het ruimteschip gaat onder meer informatie verzamelen over botsingen en versmeltingen van dubbele superzware zwarte gaten.
Eerder dit jaar suggereerden onderzoekers dat zwaartekrachtgolven bewijs kunnen zijn voor een ongeziene dimensie.
Nieuwe wending
“Als er extra dimensies zijn in het heelal, kunnen zwaartekrachtgolven zich naar iedere dimensie verplaatsen, zelfs de extra dimensies,” zei Gustavo Lucena Gomez van het Max Planck Institute.
“Zwaartekrachtgolven kunnen een nieuwe wending geven aan de zoektocht naar extra dimensies,” voegde Emilian Dudas van de Ecole Polytechnique in Frankrijk toe.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Uitzonderlijk krachtige X7-klasse zonnevlam
Een GEHEIM bedrag van ruim 3 miljoen euro op de begroting van Justitie, waar gaat dit geld naartoe?
Nivel haalt door media bejubelde rapport over vaccinatie en oversterfte offline voor correcties: ‘Staat vol fouten’
Journalist over ‘verrassingsaanval’ Hamas: ‘De Israëlische overheid heeft dit laten gebeuren’
Epstein is de zoveelste goede bekende van de Clintons die onder mysterieuze omstandigheden is gestorven. Bekijk hier de hele lijst
Nederlandse hoogleraar: “Ik ben blij dat we af zijn van die Clinton-maffia”
2 nieuwe drievingerige mummies ontdekt in Peru, Amerikaanse congres start onderzoek
VIDEO: De ware geschiedenis van chemotherapie en het farmaceutische monopolie
Amerikaanse acteur doet schokkend boekje open over luguber ritueel dat hij zag