Vele duizenden te vroeg geboren baby’s kunnen worden gered door de navelstreng later door te knippen, zo blijkt uit twee internationale studies.
Onderzoekers van de Universiteit van Sydney hebben bewijs gevonden dat ziekenhuissterfte met een derde kan worden teruggedrongen als de navelstreng 60 seconden later wordt doorgeknipt.
“Onze analyse laat voor het eerst zien dat baby’s een grotere overlevingskans hebben als de navelstreng 60 seconden na de geboorte wordt doorgeknipt,” zei professor William Tarnow-Mordi.
100.000 levens
“Op deze manier kunnen voor iedere 1000 baby’s die meer dan 10 weken te vroeg zijn geboren, tot wel 100 levens worden gered,” zei hoofdonderzoeker David Osborn.
“Wachten met het doorknippen van de navelstreng kan naar schatting 11.000 tot 100.000 levens per jaar redden,” voegde hij toe.
De analyse sluit aan op de Australian Placental Transfusion Study, die onlangs is verschenen in het New England Journal of Medicine.
Eenvoudige techniek
Die studie volgde 1566 baby’s die meer dan 10 weken te vroeg waren geboren in zeven verschillende landen.
In de groep waarbij pas later de navelstreng werd doorgeknipt lag het sterftecijfer op 6,4 procent. In de groep waarbij de navelstreng gelijk werd doorgeknipt overleed 9 procent van de baby’s.
“Dit is zo belangrijk omdat het zo’n eenvoudige techniek is, die geschikt is voor bijna alle te vroeg geboren baby’s en levens helpt te redden.
Kost niets
“Zo’n 15 miljoen baby’s worden jaarlijks na minder dan 37 weken zwangerschap geboren,” zei professor Roger Soll. “Eén miljoen daarvan sterven.”
“Deze procedure kost niets en maakt voor gezinnen wereldwijd een verschil,” voegde hij toe.
De nieuwe analyse is gepubliceerd in het American Journal of Obstetrics and Gynecology.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






ING hielp met witwassen miljoenen en komt er gewoon mee weg. Dit voorbeeld laat perfect zien dat misdaad loont in Nederland
Twee UFO’s schieten langs helikopter tijdens reddingsoperatie. Hoe is dit te verklaren?
Caroline van der Plas veegt vloer aan met De Jonge: ‘Als dit geen vaccinatiedrang is’
Congreslid Tulsi Gabbard: “Elke poging om de Syrische president Assad af te zetten is illegaal”
Hoe GASLIGHTERS onzekerheid als wapen gebruiken
Welkom in Wonderland! Een land voor soevereine mensen zonder burgerservicenummer
‘Als wij als Nederland hierin mee gaan stemmen, gaan wij een grens over die wij nog nooit overgegaan zijn’
Raadselachtige mummies uit Nazca zijn echt. Wetenschapper spreekt zich uit
Na 10 jaar 10.000 meldingen over bijwerkingen Mexicaanse griepvaccin