Een citroen, en dan met name de schil, bevat stoffen die het immuunsysteem ondersteunen en kanker bestrijden, zonder schadelijke bijwerkingen.
Eén daarvan is d-limoneen, dat onder meer wordt gevonden in de schil van citroenen en sinaasappels.
Dit stofje beschikt niet alleen over antikankereigenschappen, maar heeft ook een ontstekingsremmende werking. Daarnaast is het een antioxidant.
Afgenomen
Onderzoekers van het University of Arizona Cancer Center bestudeerden 43 vrouwen die waren gediagnosticeerd met borstkanker.
De vrouwen kregen voor hun operatie iedere dag twee gram d-limoneen toegediend. Ondertussen werden weefsel- en bloedmonsters verzameld voor analyse.
Het bleek dat het aantal biomarkers voor borsttumoren was afgenomen met 22 procent. De onderzoekers zagen dat d-limoneen zich had opgehoopt in het aangetaste weefsel.
Versterkt
Het blijkt bovendien dat de antikankereigenschappen van d-limoneen kunnen worden versterkt in combinatie met perillylalcohol, dat in essentiële oliën van bepaalde planten zit.
Er is nog een andere reden dat citroenen helpen in de strijd tegen kanker. Ze bevatten ook citruspectine, dat snel wordt opgenomen in de bloedbaan.
Afsterven
Citruspectine voorkomt dat borst-, prostaat- en huidkankercellen zich in het lichaam verspreiden. Limoneen zorgt ervoor dat kankercellen minder goed kunnen groeien en afsterven.
De citroen bevat in totaal maar liefst 22 antikankerstoffen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Aantal kankergevallen stijgt naar recordhoogte: bijna 1000 nieuwe diagnoses PER DAG
In Nederland zijn er ook duistere constructies zoals bij USAID, maar dat is staatsgeheim: ‘Bizar!’
Meest controversiële besluit dat een kabinet maar kan nemen, is volgens Kamermeerderheid ‘niet controversieel’
Ga je verhuizen? Dit wil je vooraf weten!
‘Meesterschaker’ Poetin doet wat EU nalaat: Italië helpen bij coronacrisis. ‘Dit zie je niet bij de NOS’
Zomergasten met Abou Jahjah: “Zionisme is verwerpelijke koloniale en racistische ideologie”
Zo wordt Reiner Füllmich op dit moment vastgehouden: ‘Het is een enorme vernederingsactie’
Mevrouw die in Op1 mocht leeglopen over ‘fascistische’ PVV blijkt activiste van FNV: ‘Ze blijven ons bedriegen’
Statisticus vermoedt ‘shadow banning’ na berichten over oversterfte en parlementaire enquête