Onlangs werd een Brits overheidsrapport gepubliceerd over een ontwikkelingsproject in Ghana, betaald door de Britse belastingbetaler.
In 2012 werd besloten om 35 straatarme dorpen te helpen. Sule, een boer uit één van de dorpen, zei toen al: “Wij denken niet dat dit gaat werken.”
En hij kreeg gelijk.
Het project werd bedacht door professor Jeffrey Sachs van de Columbia University in New York en gesteund door de VN en beroemdheden zoals U2-zanger Bono.
Weinig verschil
Het Britse ministerie van Internationale Ontwikkeling heeft nu geconcludeerd dat het project in feite compleet mislukt is. Geen van de opgestelde doelstellingen is behaald.
“Het project heeft de armoede en honger in het geheel niet teruggedrongen,” aldus het rapport.
Het ministerie ontdekte weinig verschil tussen dorpen die werden overladen met Britse hulp en dorpen die niet werden geholpen.
Grootschalige fraude
In het rapport wordt verder opgemerkt dat een derde van al het geld naar het management ging. Daarnaast wordt toegegeven dat er sprake was van grootschalige fraude.
Dorpen werden overspoeld met geld voor nieuwe scholen, extra leraren, straatverlichting en tractoren.
Eén boer zei: “Er kwamen veel blanke mensen en ngo’s en zij deden veel beloftes, maar die zijn niet waargemaakt.”
Iemand anders
“Ze stelden vragen over onze families, onze manier van leven en onze landbouw,” voegde hij toe. “Ze kwamen nooit terug. Het jaar erop kwam er weer iemand anders langs.”
“Ze luisteren alleen naar onze problemen en werken hun lijstjes af,” klonk het. “Ze gebruikten ons om hun geld te verdienen.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





CIA-agent die Saddam Hoessein moest ondervragen onthult: “Alles wat we over hem dachten te weten, was fout”
Arts scheldt collega’s die gifprik pushten de huid vol: ‘Jullie zijn moordenaars en moeten minimaal levenslang krijgen’
Wetenschappers: op honderden miljarden planeten in de Melkweg kunnen levensvormen bestaan
Hoe het ministerie van Volksgezondheid en RIVM de gevaren van AstraZeneca bewust verdoezelden
De moeder van alle economische crises ligt op de loer, waarschuwt econoom
“Nieuwe reeks Britse ‘X-Files’ bewijst mogelijk dat Groot-Brittannië is bezocht door aliens”
Verloren stad? Vreemd ‘complex’ op Antarctica stelt experts voor een raadsel
Oostenrijkse tv-zender: Nederland overgeleverd aan het World Economic Forum
De echte geschiedenis van de wereld (video)