De Belgische en Franse geheime diensten zijn bezig een nepaanval, een zogeheten false flag, op te zetten in de Syrische provincie Idlib. Dat heeft het Russische ministerie van Defensie gezegd.
Belgische en Franse agenten werken samen met leiders van terreurgroepen, waaronder Hayyat Tahrir Al-Sham (eerder: al-Nusra Front) en de Witte Helmen, zo zei generaal-majoor Viktor Koeptsjishin van het Russische Verzoeningscentrum tijdens een persconferentie.
Er is in meerdere dorpen in de provincie gifgas in zuurstofflessen afgeleverd, aldus het Russische leger.
Acteurs
De terroristen zouden beelden van een recente Russische luchtaanval op een opslagplaats voor drones in Idlib gebruiken om te ‘bewijzen’ dat Moskou achter de gifgasaanval zit.
“De Belgische geheime diensten hebben tussen 14 en 27 maart beelden gemaakt van luchtaanvallen van Russische gevechtspiloten,” klonk het.
“Dit met als enige doel om ze later te kunnen gebruiken als ‘bewijs’ voor een chemische aanval van de Russen,” zei Koeptsjishin.
Acteurs kregen 100 dollar geboden om slachtoffers van de chemische aanval te spelen.
Ontmaskerd
Het is ook mogelijk dat de militanten daadwerkelijk mensen zullen vergiftigen om het nog realistischer te doen lijken, waarschuwde Koeptsjishin.
In september vorig jaar waarschuwde Rusland ook al voor een valse vlag-aanval in Syrië. Die vond uiteindelijk niet plaats, waarschijnlijk omdat de plannen waren ontmaskerd, schrijft RT.
Het bericht over de false flag leidde bij de Vlaamse media tot consternatie. “Op verschillende Russische websites circuleert het nepverhaal dat Belgische en Franse diensten een gifaanval willen ensceneren in Syrië om daarna de Russen te beschuldigen,” wist De Standaard te melden.
“Het Russische leger heeft het nepnieuws zelf verspreid,” schreef de krant er nog bij.
Gedetailleerde feiten
Jens Franssen en Jan Balliauw van de publieke omroep VRT classificeerden het Russische verhaal als nepnieuws waar, aldus beiden in koor, ‘de Russen bekend om staan’.
Een gemak dat typerend is voor de wijze waarop men bij de VRT aan berichtgeving doet, reageert journalist Willy van Damme.
“Een journalistieke stelregel is dat men alle verhalen onderzoekt of er eventueel iets van waar is. Hoeft hier dus niet,” zegt hij.
Terwijl Koeptsjishin tijdens de persconferentie gedetailleerde feiten opsomde, kwam Balliauw niet verder dan: “Zonder twijfel is dit nepnieuws, want in het verleden is het Russische ministerie van Defensie niet echt een betrouwbare bron gebleken.”
Rare bewering
En Franssen zei op de Belgische radio dat ‘dit een Russische truc lijkt om eerst beschuldigingen te uiten en het daarna zelf te doen’.
Volgens hem is dat ook bewezen door de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW).
“Een rare bewering, aangezien de OPCW nooit heeft beweerd dat Rusland chemische wapens heeft gebruikt,” merkt Van Damme op. “En er zijn ook geen bewijzen voor.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Wat u niet mag weten: De holle aarde (video)
De Vaticaanse Sterrenwacht en het Lucifer-instrument
Afzwaaiend huisarts: ‘Dit is niets minder dan een bom onder het hele vaccinverhaal’
Eigentijdse Jongeren: een missie voor verbinding
Schietpartij Charleston: hoe medicijnmisbruik geweld in Amerika voedt
De Britse royals: een Duitse familie met diepe nazi-wortels. Kijk hoe de lijntjes lopen
16x bewijs voor het bestaan van aliens. Worden we bezocht?
Bestuurder Franciscus Gasthuis en Vlietland: kans om ernstig ziek te worden groter bij gevaccineerden
‘Aardverschuiving? De trein van Ruttes beleid dendert gewoon door’