Op 22 juli 2016, ruim drie maanden voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen, publiceerde WikiLeaks duizenden e-mails uit de top van de Democratische Partij.
Uit de e-mails bleek dat het partijbestuur kandidaat Bernie Sanders had gesaboteerd ten gunste van Hillary Clinton. Rampzalige pr dus.
In de berichten die volgden werd niet gesproken over het saboteren van Sanders, maar over vermoedens dat de Russen zich hadden gemengd in de Amerikaanse verkiezingsstrijd. De e-mails zouden namelijk gestolen zijn door Russische hackers.
Bedrog
“Een kwalijke zaak, maar niet gespeend van ironie,” schrijft Roderick Veelo, presentator van RTL Z.
“Het land dat zich sinds jaar en dag over de hele wereld bemoeit met andermans regering, raakte in paniek bij het eerste de beste koekje van eigen deeg,” zegt hij.
Er werd een grootscheeps onderzoek opgetuigd om te achterhalen of Trump onder één hoedje had gespeeld met de Russen. Dat bleek niet het geval te zijn geweest.
Veelo merkt op dat de aanleiding voor het onderzoek gebaseerd is op bedrog.
Ongekende proporties
De schok van Trumps overwinning was voor Democraten en journalisten te groot en onverklaarbaar.
“22 maanden lang hebben zij de rol van de Russen in de pers tot ongekende proporties opgeblazen,” aldus Veelo.
De conclusies van speciaal aanklager Mueller (foto) sloegen, net als de verkiezingsuitslag, in als een bom.
“De journalisten en mediamensen die de grootste hoax uit de geschiedenis op hun naam hebben, zijn nog niet toe aan berouw óf zijn de schaamte al lang voorbij,” stelt Veelo.
CIA-tv
Voormalig CIA-baas Joh Brennan mocht avond aan avond nepnieuws en leugens over Trump en de Russen uitkramen op MSNBC, klinkt het.
Journalist Glenn Greenwald sprak van ‘CIA-tv’.
Grote nieuwsmerken zijn een plek geworden waar mensen werken die onwaarheden voor lief nemen en geloven wat hen uitkomt, besluit Veelo.
Bekijk ook onderstaand filmpje:
[RTLZ]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Online gamers lossen raadsel AIDS enzym op
Spaanse onderzoekers ontdekken weer iets nieuws in Pfizer-prik: WAT IS DIT?
Hooikoorts creëer je zelf. Door deze truc blokkeer je deze allergie en heb je er nooit meer last van
Brekend: “Vlucht MH370 bij Diego Garcia uit de lucht geschoten door Amerikaanse luchtmacht”
Dit is wat de mainstream media je niet vertellen over Oost-Ghouta
Blinde Bulgaarse helderziende die 9/11, IS en Brexit zag aankomen deed deze twee voorspellingen voor 2018
Arts hangt 35 jaar cel boven het hoofd omdat hij tijdens de pandemie weigerde zijn patiënten te doden
Zo voorkom je branden in de accu van je e-bike
RIVM adviseerde begin 2021 kwetsbare ouderen niet te vaccineren, want daar zouden ze wel eens aan kunnen overlijden