In 1875 kwamen beeldhouwers Frederic-Auguste Bartholdi en Gustave Eiffel bijeen om het Vrijheidsbeeld te ontwerpen. Ze werken er negen jaar aan, waarna het beeld in 350 stukken naar New York werd gebracht.
Het was een gift van Frankrijk aan de Verenigde Staten, om het bondgenootschap tussen beide landen tijdens de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog te vieren.
Bartholdi wilde in eerste instantie een beeld maken om de opening van het Suezkanaal te vieren.
Andere plek
Het zou een standbeeld worden van een Arabische vrouw met in haar hand een lamp om de weg te wijzen.
Toen de Egyptische heerser failliet ging en het standbeeld niet kon betalen, besloot Bartholdi er een andere plek voor te vinden.
Hij veranderde de kleding enigszins en de lamp werd een toorts.
Vrijmetselaars
Velen geloven dat het Vrijheidsbeeld kan worden gelinkt aan een geheime, wereldwijde organisatie die nauw betrokken was bij het ontstaan van de Verenigde Staten: de vrijmetselaars.
Er wordt gezegd dat het beeld geen cadeau was van de Fransen, maar van de vrijmetselaars. Zo is de toorts die Lady Liberty vasthoudt een typisch symbool van de vrijmetselaars.
Bartholdi was een vrijmetselaar en volgens de Belgische schrijver Robert Bauval verwijst de toorts naar de loge waar hij lid van was.
[Gaia]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Politie onderzoekt inzet nieuwe wapens bij coronaprotesten: ‘Nederland verandert in politiestaat’
Baanbrekend onderzoek ontrafelt het mysterie rond de rubberachtige stolsels
Geert Vanden Bossche nodigt Marc Van Ranst uit voor open debat en dit is zijn reactie
Paaseilandbeelden bedekt met onbekende petrogliefen
EU-burgers tegen verlenging coronacertificaat: ‘Europa is hard op weg een totalitaire staat te worden’
Rode lijnen in Davos: verspreekt Rutte hier de waarheid?
Ook Spaanse artsen laten van zich horen: ‘Overheid verzwijgt de waarheid’
Vitamine C succesvol ingezet tegen coronavirus. ‘Al na 2 dagen genezen’
Grote internationale weerstand tegen ‘criminele onteigeningsbeleid van onze roverheid’