Afgelopen weekend hebben duizenden mensen in het Zwitserse Bern geprotesteerd tegen de komst van 5G. De demonstranten zijn van mening dat de nieuwe technologie schadelijk is voor de gezondheid.
Betogers hielden borden omhoog met teksten als ‘5G doodt’ en ‘Boycot 5G’.
Diverse sprekers waarschuwden bij het parlementsgebouw voor de aanzienlijke risico’s met betrekking tot de gezondheid, het milieu, democratie en veiligheid.
Groot gevaar
Zij riepen op tot stralingsvrije zones en een verbod op 5G.
“Dat er zoveel mensen zijn gekomen, is een krachtig signaal tegen […] 5G,” zei organisator Tamlin Schibler Ulmann.
Zwitserse critici hebben beweerd dat de elektromagnetische straling afkomstig van 5G een groot gevaar vormt voor de volksgezondheid en het milieu.
Petities
Petities op internet hebben ervoor gezorgd dat verschillende Zwitserse kantons geen nieuwe 5G-masten meer bijbouwen.
Het gaat onder meer om Genève, Vaud, Fribourg en Neuchatel.
Referendum
De Zwitserse vereniging van artsen (FMH) heeft ook opgeroepen tot voorzichtigheid.
Tegenstanders van de nieuwe technologie proberen momenteel 100.000 handtekeningen in te zamelen om een referendum over 5G af te dwingen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Europarlementariër vraagt: wanneer worden de vaccinatiedoden eindelijk geteld?
Gezichtsreconstructie op basis van Peruaanse langgerekte schedels (video)
Kolossaal zwart gat gevonden dat niet zou moeten bestaan. Deze wetenschappers staan voor een raadsel
Steeds meer mensen zien astrologie als echte wetenschap
Arts scheldt collega’s die gifprik pushten de huid vol: ‘Jullie zijn moordenaars en moeten minimaal levenslang krijgen’
Mysterieuze lichtflitsen gespot tijdens zwaarste aardbeving in 100 jaar in Mexico. Waar komen ze vandaan?
Farmers Defence Force wil pas op de plaats met methaanremmer Bovaer: ‘Kleeft een stevige gezondheidswaarschuwing aan’
Wie heerst over de wereld en start oorlogen en pandemieën? Deze Europarlementariër heeft het antwoord
Waarom betaalde het ministerie van Justitie tot 400.000 euro aan de Rutgers Stichting? Voor welke dienst?