Wat is de grootste misdaad ooit tegen de mensheid? Is het slavernij? Genocide misschien?
Er is één grote criminele daad waar wij ons als westerlingen nog steeds schuldig aan maken: het professioneel ongelukkig maken van de gehele bevolking, met als excuus dat het de economie doet draaien, stelt eco-entrepreneur Louis De Jaeger.
Vroeger hadden mensen niet veel. Datgene wat ze wel hadden, was van onschatbare waarde.
Ziek
Nu werken we ons suf om dingen te kopen die we niet nodig hebben. Onze huizen puilen uit van de spullen en je ‘moet’ iedere dag andere kleding dragen.
We maken onszelf en onze maatschappij ziek met deze wantoestanden, stelt De Jaeger.
Hoewel het nog weken duurt voordat Sinterklaas weer aankomt in ons land, liggen supermarkten alweer vol met kruidnoten.
Grootste vijand
Het hele jaar is een aaneenschakeling van consumentenhoogtepunten, gecreëerd door professionele ongelukkigmakers: de reclame-industrie, aldus De Jaeger.
Hij benadrukt dat tevredenheid de grootste vijand is van economische groei en van de maatschappij.
Als de bevolking gelukkig wordt, dreigt alles in duigen te vallen, klinkt het.
Opzettelijk
“De reclame-industrie maakt zich schuldig aan het opzettelijk ongelukkig maken van de mensheid,” zegt hij. “Ken je een grotere misdaad dan dit?”
Gelukkige mensen zijn tevreden met het noodzakelijke en af en toe een kleinigheidje, besluit De Jaeger.
[MO]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





De paranoot: een superfood die door veel mensen erg wordt onderschat
Van Houts: in mei volgend jaar wordt de WHO een Wereldgezondheidsdictatoriaat en dat is doodeng
Schietpartij Charleston: hoe medicijnmisbruik geweld in Amerika voedt
‘Visioen’ leidt naar vermiste jongen
President Poetin: “Amerika is geen democratie, verkiezingen worden vervalst”
Man stuurt na zijn dood emails aan beste vrienden
Video: De gruwelijke waarheid uitgelegd in 3 minuten en 23 seconden
Tweede Sfinx onder het zand van Gizeh? Nieuwe scans zorgen wereldwijd voor ophef
Journalist boos over verslaggeving Azovstal in Marioepol: ‘Een volstrekte leugen en desinformatie’