Een aangepaste versie van aspartaam wordt sinds kort toegevoegd aan veel levensmiddelen en staat te boek als een door de Europese Unie goedgekeurde hulpstof.
Neotaam van Monsanto werd in juli 2002 door de Amerikaanse Food and Drug Administration (FDA) stilzwijgend aanvaard als algemeen bruikbare zoetstof.
Alhoewel er nooit studies (pdf) zijn verricht naar de chemische stof keurde de FDA neotaam (E961) toch goed. Een analyse door Feingold.org liet zien dat in de MEDLINE-database slechts vier studies naar neotaam zijn opgenomen.
Twee van deze ‘studies’ bleken geen studies te zijn en de andere twee zijn gedaan door NutraSweet, nota bene het bedrijf dat neotaam produceert en verkoopt.
Formaldehyde
Neotaam is 6.000 tot 10.000 maal zoeter dan suiker en 30 tot 60 keer zoeter dan aspartaam. De stof werd in 2009 in de Europese Unie aanvaard en sinds begin 2010 ook opgenomen in de Warenwetregeling Gebruik van zoetstoffen. Neotaam mag in een grote variëteit van voedingsmiddelen gebruikt worden, zowel dranken als vaste levensmiddelen.
Deze gevaarlijke zoetstof wordt in het lichaam afgebroken tot formaldehyde. Neotaam wordt bovendien geproduceerd door de reactie van aspartaam en 3,3-dimethylbutyraldehyde, dat bij het Amerikaanse Environmental Protection Agency (EPA) te boek staat als één van de gevaarlijkste chemicaliën op Aarde.
Verantwoording
“Neotaam zorgt in het lichaam geleidelijk tot neurotoxische en immunotoxische schade door de combinatie van de metabolieten van formaldehyde en het excitotoxisch aminozuur,” schrijft HolisticMed.com
De FDA, de Europese Autoriteit voor voedselveiligheid (EFSA) en de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zeggen dat neotaam veilig is voor gebruik. Doordat neotaam pas na langere tijd chronische schade kan veroorzaken hoeven autoriteiten nooit toe te geven dat neotaam (E961) vergif is.
Bron: Naturalnews.com
Gerelateerd:
- Onthuld: Wat is aspartaam?
- Panorama: Het nieuwe zoet (Stevia docu)
- Einde aspartaam? Stevia… Vaarwel Rumsfeld!
- Frankrijk gaat strijd aan met aspartaam
- EU onderzoekt veiligheid aspartaam
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Professionals die met doden werken maken zich ernstige zorgen: ‘Wat het is weet ik werkelijk niet’
Nederlandse overheid overtrad meerdere keren de regels bij steun aan Syrische jihadisten, blijkt uit deze documenten
Tibetanen kunnen overleven op grote hoogte dankzij uniek gen
Overheid lakt informatie over azc’s zwart, wel lezen we dit zorgwekkende bericht
Oud-Kamerlid heeft een vraag over de Israëlische slachtoffers
Politiek imperium Amerikaanse familie Koch gebouwd met nazigeld, vader bouwde olieraffinaderij voor Hitler
Topambtenaren adviseren kabinet miljarden te bezuinigen op AOW en zorg: ‘Je vraagt je af wie dit land bestuurt’
Officier van justitie: “Vaccins veroorzaken autisme”
Planetaire nevels hebben bizarre voorkeursrichting