De chilipeper wordt gerekend tot één van de oudste landbouwgewassen ter wereld. Zowel de Maya’s als de Azteken gebruikten de planten intensief, zowel culinair als medicinaal, bijvoorbeeld bij tandpijn.
De chilipeper maakt vele gerechten scherp door de aanwezige capsaïcine en wordt in de volksmond vaak Spaanse peper of rode peper genoemd.
De chilipeper is afkomstig van de Capsicum-familie. Capsicum komt van het Griekse woord kapto, wat ‘om in te bijten’ betekent. De Capsicum-familie kent twee varianten: zoet en pittig.
Olijfolie
Chilipepers zitten boordevol antioxidanten, caroteen en flavonoïden en bevatte twee keer zo veel vitamine C als een sinaasappel.
Je kunt bijna ieder gerecht op smaak brengen met chilipeper. Te denken valt aan soepen, stoofpot, wokgerechten, salades en salsa’s. Als een gerecht te heet is kun je je tong het beste blussen met een beetje olijfolie in plaats van water. Capsaïcine lost namelijk slecht op in water.
Gezondheidsvoordelen
Het eten van chilipepers heeft een groot aantal gezondheidsvoordelen. Ze helpen bij het afvallen door de stofwisseling te stimuleren en het hongergevoel en hunkering naar zoetigheid te onderdrukken. Door de bloedsuikerspiegel te reguleren wordt het risico op diabetes type 2 verkleind.
Chilipepers remmen de omzetting van calorieën in vet en de groei van kankercellen. Ze houden het hart en de bloedvaten gezond. Ze werken ontstekingsremmend en zijn daarom zeer effectief bij artritis.
De chilipeper is een natuurlijke pijnstiller en verhoogt de weerstand. Chilipepers openen een verstopte neus en bijholten. Tot besluit helpen ze de bloeddruk verlagen en voorkomen ze maagzweren door bacteriën in de maag te doden en de aanmaak van beschermende maagsappen te stimuleren.
Bron: Telegraaf.nl
Gerelateerd:
- Planten kunnen elkaar horen
- Werkzame stof in mediterrane plant bestrijdt kankercellen
- Britse vrouw bestrijdt borstkanker met supervoedsel
- Japanse wetenschappers plaveien weg naar eeuwige leven
- Zeewier is het nieuwe supervoedsel
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Waarnemend VVD-fractievoorzitter verspreidt hier desinformatie over kinkhoest: ‘Hermans moet zich schamen’
Lord Rothschild opent speculatieve aanval op euro
Europarlementariër geeft donderspeech: ‘De Europese Unie verandert in een door en door corrupte dictatuur’
Motie aangenomen die regering opdraagt om tegen dit ingrijpende chat control-voorstel te stemmen
Infographic: hoe 6 corporaties de Amerikaanse media controleren
Project ISIS: Heeft de KGB in 1961 een gemummificeerde alien gevonden in een Egyptische graftombe?
Baanbrekende theorie: Zwaartekracht is een volstrekte illusie
Raad van State handhaaft boetes voor COVID-artsen: ‘Dit is een ramp voor voorschrijvend Nederland’
Mijnwerkers stuiten op gemummificeerd ‘monster’ in Siberië