De broer van de Zuid-Koreaanse president Lee Myung-bak is gearresteerd wegens fraude. Lee Sang-deuk zou een half miljoen dollar aan steekpenningen hebben aangenomen van bankiers.
In ruil voor het smeergeld gebruikte hij zijn invloed om het financiële toezicht op hun banken te verminderen.
De twee bankiers worden ook vervolgd wegens fraude. Tijdens zijn aanhouding werd Lee Sang-deuk bekogeld met eieren door mensen die naar eigen zeggen geld waren kwijtgeraakt door de sluiting van de banken.
Directeur
Lee is vastgezet omdat de autoriteiten vrezen dat hij bewijsmateriaal zou vernietigen. Ook de directeur van één van de twee banken zit vast. Hij zou onder meer illegaal kredieten hebben verstrekt. In mei is opdracht gegeven tot de sluiting van beide banken.
De arrestatie is een pijnlijk schandaal voor de conservatieve president in een verkiezingsjaar. President Lee Myung-bak kan na zijn termijn niet meer worden herkozen, maar het schandaal kan zijn partij wel kiezers kosten. De kandidaten van zijn partij hebben afstand genomen van de president.
Omkoopschandaal
Lee Sang-deuk was lange tijd parlementslid en hielp zijn jongere broer Myung-bak van zakenman politicus worden.
In 2009 werd de voorganger van Lee Myung-bak, Roh Moo-hyun, verhoord door de autoriteiten wegens zijn vermeende betrokkenheid bij een omkoopschandaal. Zo zouden zijn vrouw en zoon tenminste voor zes miljoen dollar aan steekpenningen hebben aangenomen. Nog voor het proces was afgerond sprong hij van een rotskam.
Tot nu toe is vrijwel iedere Zuid-Koreaanse president die niet gedwongen moest aftreden na zijn ambtstermijn aangeklaagd wegens corruptie.
Bron: AP
Gerelateerd:
- Zwitserse bankiers schrappen vakantieplannen uit angst voor arrestatie
- ‘Start strafrechtelijk onderzoek naar president Bush’ (video)
- ‘Sleep verantwoordelijke bankbestuurders voor de rechter’
- Doorbraak in Zuid-Afrika: reguliere pers doet verslag van rechtszaak tegen bankierselite (video)
- Wat we kunnen leren van IJsland (video)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Hoe oppositiepartijen met BELASTINGGELD de kop ingedrukt worden door regerende marxisten
Dubbele tegenslag voor Monsanto: superwormen en besmette honing
Nieuwe film over de false flag die de Eerste Wereldoorlog inluidde
GlaxoSmithKline ontloopt 892 miljoen euro aan belastingen
“Het is niet moeilijk om te bepalen wie er verantwoordelijk is voor de radioactieve besmetting van Europa”
Jan Vingerhoets: ‘Ik zie dingen die ik in mijn 30 jaar als huisarts nog nooit heb gezien’
Ondernemers: McDonald’s verkeert in ‘diepe depressie’ en ‘staat op het punt te verdwijnen’
Primeur: medicijn met cannabis te koop
Kijk: D66 vindt het hilarisch dat bewoners meer moeten betalen voor energie