De dag nadat Enrique Peña Nieto van de Institutioneel Revolutionaire Partij (PRI) de Mexicaanse presidentsverkiezingen had gewonnen gingen tienduizenden in Mexico-Stad de straat op.
De Mexicaanse media schonken er vrijwel geen aandacht aan. Peña Nieto wordt beschuldigd van het omkopen van kiezers en televisieomroepen.
Zeven decennia lang regeerde de PRI Mexico als een soort eenpartijstaat. De partij werd beschuldigd van verkiezingsfraude, corruptie en onderdrukking.
Vermaak
“De PRI bedreigt veel mensen en koopt anderen om met een paar taco’s,” zei de 43-jarige winkeleigenaar Manuel Ocegueda, die meeliep in de demonstratie.
Het wordt de Mexicaanse mediareuzen Televisa en TV Azteca verweten dat ze de betogingen grotendeels stilhouden. Televisa is het grootste Spaanstalige mediaconglomeraat ter wereld en wordt geleid door Emilio Azcárraga Jean, één van de rijkste personen van Latijns-Amerika. Aanvankelijk bestond de hoop dat TV Azteca zou kunnen bijdragen tot een kritischer media in Mexico, daar Televisa berucht was om haar eenzijdige berichtgeving, maar TV Azteca verklaarde zelf dergelijke ambities niet te hebben en zich vooral op vermaak te richten.

Circus
Beschuldigingen dat de netwerken vaak de mening vertolken van de regerende PRI worden ondersteund door documenten van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken die werden gelekt door de Amerikaanse ambassade in Mexico.
“De verkiezingen zijn mijns inziens een zorgvuldig gepland ‘circus’, een show,” zei Maicela J. Becerra. “Ik hoop dat Mexico op een dag een echte democratie zal worden. Velen zeggen dat het Mexicanen niet interesseert en dat ze gewend zijn in een corrupt land te leven. Het is tijd dat we de controle over ons land terugkrijgen. Het is tijd dat de regering voor iedereen werkt, in plaats van voor de rijken.”
Bron en meer foto’s: Wayseernews.com
Gerelateerd:
- Massale acties Occupy-beweging vandaag
- Russische demonstranten betaald door George Soros en CIA met geld van USAID
- Poetin: VS willen wereld tot slaaf maken
- Beelden Russische demonstraties afkomstig uit Griekenland (video)
- 100.000 in Occupy Oakland protest, politiechef zegt 7.000 (video)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Fransen riskeren 6 maanden cel als ze café of restaurant binnengaan zonder coronapas
BlackRock aangeklaagd voor opdrijven van energieprijzen: ‘Dit is een verbazingwekkende overtreding van de wet’
Trump: we moeten de klimaathoaxers voor eens en voor altijd verslaan
Wisseltruc: de Pfizer-prik die in miljarden armen is gezet is NIET het ‘vaccin’ dat is getest
Is de tijd inmiddels rijp voor een basisinkomen?
‘Het plan om Rusland te breken, is jammerlijk mislukt’
Kernwapens zijn enige afschrikmiddel tegen regimeverandering. Congreslid uit Hawaï schetst het grotere plaatje na vals raketalarm
Onrecht! Wat kun je ertegen doen?
Netanyahu vertelt vol trots hoe hij zijn eigen Israëliërs heeft gebruikt als labratten