Toakai Teitoi dobberde 15 weken lang in een houten boot op zee toen hij plotseling werd geholpen door een haai.
De 41-jarige politieman en vader van zes uit Kiribati werd uiteindelijk opgemerkt door een vissersboot afkomstig van de Marshalleilanden.
Op 27 mei jongstleden vloog hij van zijn thuiseiland Maiana naar Kiribati om aan het werk te gaan als politieagent. Na de ceremonie kreeg hij een film te zien over vier mannen uit Kiribati die verdwaald waren op zee. Slechts twee van hen overleefden de reis en spoelden zes weken later aan op het strand van Amerikaans-Samoa.
Geluid
Teitoi bedacht zich en besloot met zijn zwager terug te varen naar Maiana. Het tweetal stopte onderweg om te gaan vissen en overnachtte in de boot. Toen ze wakker werden ontdekten ze dat ze ver uit de kust waren gedreven. Ze kwamen al snel zonder brandstof te zitten.
“We hadden genoeg voedsel, maar geen drinken,” zei hij. De man begon te bidden, maar zijn zwager stierf op 4 juli. Het begon enkele dagen achtereen te regenen zodat Teitoi genoeg water kon opslaan.
Op de ochtend van 11 september zag hij in de verte een vissersboot, maar de bemanning kon hem nog niet zien. Teitoi was wakker geworden van een geluid onder de boot. Het was een twee meter lange haai die om de boot zwom en tegen de romp stootte. Op het moment dat de man de haai zag zwom het dier weer weg.
Vliegtuig
“Hij leidde me naar de vissersboot,” zei hij. “In de verte zag ik het achtersteven van een boot en ik kon zien dat de bemanning intussen met verrekijkers mijn kant op keek.”
Eenmaal aan boord van de Marshalls 203 vroeg Teitoi om een sigaret. De bemanning zei hem te wachten en gaf hem sap en wat voedsel. “Ik reis nooit meer per boot,” zei hij. “Ik pak in het vervolg het vliegtuig.”
Bron: AFP
Gerelateerd:
- Grote schoonmaak: olie Golf van Mexico opgegeten door bacteriën
- Japanse machine zet plastic afval om in olie (video)
- Is de aarde een levend organisme?
- Orka communiceert met mensen door motorgeluid te imiteren (video)
- Jonge aangespoelde walvis in Yorkshire is mysterie
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Kaag onder vuur: ‘Dit maakt voor velen Nederland tot armenhuis’
“Wat getuigen van de Roswell-crash zeggen doet je de rillingen over de rug lopen”
Wetenschappelijk bewijs dat homeopathie werkt
Ex-premier gaat tijdens deze speech hard in tegen de algemeen aanvaarde opvattingen over klimaatverandering
Hoofdredacteur van de Volkskrant over coronaberichtgeving: ‘Ik denk dat wij heel weinig verkeerd hebben gedaan’
Begrafenisondernemer onthult schokkende ontdekking over coronavaccinatie
Een stem zei dat het nog niet mijn tijd was. Zangeres vertelt wat ze meemaakte tijdens haar bijna-doodervaring
Panorama: Het nieuwe zoet (Stevia docu)
“George Soros zit achter informatieoorlog tegen Rusland en nepnieuws”