Mens en Dier

Amsterdamse rechter vergelijkt ‘extreemrechts’ met Goebbels: FVD vraagt minister om opheldering

Help ons door dit artikel met iedereen op je social netwerk te delen!

Een senior rechter uit Amsterdam publiceerde een ingezonden brief in de Volkskrant waarin hij extreemrechts een ‘giftige boodschap’ toeschreef, een vergelijking trok met Goebbels in 1933 en pleitte voor minder media-aandacht voor die politieke stroming. Forum voor Democratie (FVD) zag hierin aanleiding voor Kamervragen aan de minister van Justitie en Veiligheid. De vraag die centraal staat: kan iemand die zulke uitgesproken politieke opvattingen publiekelijk ventileert, nog eerlijk recht spreken over mensen uit diezelfde politieke hoek?

Een rechter die de krant opzoekt

Aanleiding voor de brief van Ronny van de Water — senior rechter bij de Amsterdamse rechtbank — was de verkiezingswinst van de AfD in Saksen-Anhalt. In de Volkskrant analyseerde columnist Pieter Klok die uitslag en benoemde daarbij de rol van Amerikaanse techplatforms en Russische “inmenging”. Van de Water voegde daar in zijn lezersbrief een extra element aan toe: de media zelf zouden te veel ruimte geven aan extreemrechts. Als voorbeeld wees hij op de Waalse media, die volgens hem bewust weinig aandacht besteden aan rechts-populistische partijen — en hij suggereerde dat dit mede verklaart waarom extreemrechts in Wallonië minder populair is.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Op zichzelf is een lezersbrief schrijven een grondwettelijk recht. Maar als degene die de pen vasthoudt dagelijks op de rechterstoel plaatsneemt, rijst de vraag of zo’n bijdrage zomaar door de beugel kan. Juist omdat burgers er blindelings van uit moeten kunnen gaan dat hun politieke kleur geen enkele rol speelt bij de beoordeling van hun zaak.

Goebbels-vergelijking als breekpunt

Wat de kwestie extra pikant maakt, is de keuze voor het historische referentiepunt. Door de verspreiding van politieke ideeën in 2026 te vergelijken met de propagandamachine van Goebbels in 1933, plaatst Van de Water een deel van het huidige politieke spectrum effectief in de buurt van het naziregime. Dat is geen voorzichtige academische nuancering — dat is een forse beschuldiging die bij veel kiezers in het verkeerde keelgat schiet.

Bovendien pleit de rechter expliciet voor méér censuur in de media — of vriendelijker geformuleerd: voor minder zendtijd voor bepaalde politieke partijen. Dat een zittende rechter zich uitspreekt voor minder democratisch debat is opmerkelijk, om het zacht uit te drukken.

FVD trekt aan de bel in de Tweede Kamer

Kamerlid Van Duijvenvoorde van FVD diende tien schriftelijke vragen in bij de minister van Justitie en Veiligheid. De kern van die vragen draait om drie thema’s: welke gedragsregels gelden er voor rechters die zich publiekelijk politiek uitspreken, hoe wordt omgegaan met politieke uitlatingen van rechters die later relevant worden in een zaak, en kan zo’n publieke uitlating grond zijn voor wraking of verschoning?

Die laatste vraag is juridisch gezien allesbehalve triviaal. Stel dat een aanhanger van de PVV, de SGP of een andere partij die Van de Water impliciet in zijn brief bekritiseerde, voor de rechter verschijnt in een zaak waarbij zijn politieke overtuiging relevant is. Kan die burger dan nog aannemen dat hij een eerlijk proces krijgt? Of geeft de rechter die zichzelf al publiekelijk heeft uitgesproken daarmee feitelijk zijn onpartijdigheid op?

Vrijheid van meningsuiting versus ambtelijke verantwoordelijkheid

Rechters zijn ook gewone burgers. Ze hebben het recht om een mening te hebben, een krant te lezen en zelfs een brief te schrijven. Maar de rechterlijke macht is geen gewone functie. Wie dagelijks over anderen oordeelt, draagt een extra verantwoordelijkheid om de schijn van vooringenomenheid te vermijden. Dat is geen beperking van de vrijheid van meningsuiting — dat is een logisch gevolg van het ambt.

De Raad voor de rechtspraak heeft gedragsrichtlijnen opgesteld die rechters aansporen tot terughoudendheid in publieke uitingen over politieke kwesties. Of die richtlijnen voldoende scherp zijn geformuleerd, en of ze in dit geval zijn geschonden, is precies wat FVD van de minister wil weten.

Mainstream media kijken de andere kant op

Opvallend is ook hoe de Volkskrant zelf in deze kwestie opereert. De krant plaatste de brief van Van de Water klaarblijkelijk zonder veel aarzeling — wat weinig verwonderlijk is voor wie de redactionele lijn van de krant een beetje kent. Dat een zittende rechter oproept tot mediabeperking van bepaalde politieke stromingen en daarbij de vergelijking maakt met nazipropaganda, leek de redactie geen reden tot terughoudendheid.

De minister moet nu kleur bekennen. Ofwel de bestaande regels zijn duidelijk genoeg en Van de Water heeft die regels geschonden — met bijbehorende gevolgen. Ofwel de regels zijn te vaag en moeten worden aangescherpt, zodat toekomstige rechters beter weten waar de grenzen liggen. Een derde optie — niets doen en hopen dat het overwaait — is politiek gezien misschien het makkelijkst, maar ondermijnt het vertrouwen in een onafhankelijke rechtspraak verder. En dat vertrouwen is, zeker in een tijd van groeiend wantrouwen jegens instituties, een kostbaar goed dat je maar één keer kwijt kunt raken.

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

4.9 61 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

71 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Karel
Karel
7 dagen geleden

Van de Water moet ’s beter in de spiegel kijken.
Ze vertoont een verdacht hoog Rland Freisler-gehalte met haar gedrag.

gestrijkijzerd
gestrijkijzerd
7 dagen geleden

Ik hoop dat deze rechter al zijn vaccinaties en boosters heeft gehad.
Misschien ter aanvulling nog een euthanasieverzoek.
Dat we maar gauw van hem af zullen zijn.

Jan
Jan
7 dagen geleden

Das heel simpel…als de rechter een verhaaltje over linkse activisten had geschreven dan was de wereld te klein geweest, echter nu gaat ’t over rechts en populisme….dat kan gewoon

Bink
Bink
7 dagen geleden

Linkse rechter .
Rechtse rechter.
Rechtspraak hoort neutraal te zijn
En niet politiek gekleurd.
Bedenkelijke praktijken van zo iemand.
Die moet wel een slecht geweten hebben als hij zo bang is voor politieke verandering.
Misschien wat te verbergen ????

Steven
Steven
7 dagen geleden

is Extreem Links dan ‘Mao Zedong’?

Karma
Karma
7 dagen geleden

Ook senior rechters die nog steeds onder chantage staan kun je rare sprongen laten maken.

Brabantse nachten
Brabantse nachten
7 dagen geleden

Volkskrant en Klok. Volksvelakkerskrant was fout in de 2e wereldoorlog maar zijn niet, zoals telegraaf, veroordeeld ervoor. Die Klok heeft in maart 2020 al laten zien dat ie echt een volksvelakker is met zijn “alle neuzen dezelfde kant op” tijdens de corona hoax. En dan deze foute rechter. Omgekeerde wereld meneer. Doet me beetje denken aan precies Freisler, die opperrechter van het rechtssysteem in Duitsland jaren 30 die de nazi bij alle uitspraken een dienst bewijst. Net zoals deze en bijna alle Nederlandse rechters het Nederlandse global regime een dienst bewijst. Absoluut ongeschikt als rechter, maar waarschijnlijk een van de favoriete benoemingen geweest van Bea Bilderberg.

Jean-Marie
Jean-Marie
7 dagen geleden

Gevaarlijk spel hier van een rechter. We glijden steeds sneller af naar een dictatoriaal regime die zero tolerantie spuugt uit haar drakenmond. De satanische sekte die de macht heeft is zeer bang geworden en grijpt nu naar extreme middelen om een alternatief geluid in de kiem te smoren. Democratie? Give me a break.

Klara Egberts
Klara Egberts
7 dagen geleden

Als deze rechter een soortgelijk verhaal had ingezonden maar met kritiek over de linkerflank dan zou hij geschorst worden en de linkse politieke partijen over elkaar heen buitelen dat dit écht niet kan. De Nederlandse rechtsstaat is een grote grap en zo partijdig als Roland Freisler dat was.

Andre Breems.
Andre Breems.
7 dagen geleden

Er bestaat geen eerlijke rechtsgang in bananen Monarchie Nederland en hiermee is dat gewoon duidelijk gemaakt.

Barry
Barry
7 dagen geleden

Een rechter die op voorhand xr al vrijspreekt voodat de zaak gestart is?

Done
Done
7 dagen geleden

Goebbels maakte de wereld onveilig, zoals we nu zien hoe sommige “extreem linksen” conservatieven stigmatiseren en letterlijk aanvallen, soms met de dood tot gevolg. Denk aan Charlie Kirk bvb. Dit wordt mogelijk gemaakt door de agenda van extreem links, en niet hun oppositie. Met hen aan de macht krijg ik sterk het gevoel dat de gekken het gekkenhuis hebben overgenomen.
Conservatief gedachtengoed projecteren als fascisme zal niet blijven drijven. We zijn het beu als volk en dat is duidelijk aan het worden wereldwijd.

Nostradamus
Nostradamus
7 dagen geleden

Ik zie graag alle activistische rechters uit hun functie ontheven wanneer we weer terug zijn naar het oude normaal.

Maximaale
Maximaale
7 dagen geleden

Maken rechtse politieke partijen of ON vergelijkingen met deze periode of personen uit deze periode dan staat heel links op stelten. Doet een linkse rechter dat dan hoor je niemand van het linkse spectrum. Het schijnt dat zij een monopolie hebben op het recht om deze vergelijkingen te mogen maken.

Dolf van de Klundert
Dolf van de Klundert
7 dagen geleden

“Rechters zijn ook gewone burgers.”
Nee, je kunt je niet verschuilen achter een functie.
Zij mogen oordelen en zouden dus volledig neutraal moeten zijn.
Het is normaal om dit wettelijk te regelen zodat dit consequent gebeurt.
Je bent lid, of ooit lid geweest van een politieke partij, dan kun je nooit meer rechter zijn.
Je bent lid van, of donateur van een NGO, dan kun je nooit meer rechter zijn.
Je bent rechter, dan ook na je functie zou het verboden moeten zijn om lid te worden van een politieke partij, verbonden aan een NGO, ga maar door. Alles wat politiek ademt zou doorgeknipt moeten worden.
Ik ben er zelfs voor om hun het stemrecht af te nemen.
Dat is pas scheiding der machten.

Prof dr. Van der Gaai
Prof dr. Van der Gaai
7 dagen geleden

Deze rechter geeft precies weer hoe in Europa de politiek door de media wordt gemanipuleerd. Wat deze man zegt is dom en gevaarlijk. In deze moderne tijd worden uitspraken van dergelijke slapswansen overruled door toegankelijke waarheden via internet en AI. Hij wakkert negatieve sentimenten aan die uiteindelijk tot burgeroorlog kunnen leiden. Ook het buiten spel zetten van onwelgevallige politieke partijen maakt het vertrouwen in de democratie kapot.

Hans
Hans
7 dagen geleden

Wat een arrogantie van deze senior-rechter bij de Amsterdamse rechtbank. Het is de schuld van de media, zij hebben te veel oog voor de waarheid?? Net zoiets als wat Merz in Duitsland zei: de overheid is voor de burger te ingewikkeld geworden??
Ook wat mij betreft is er vrijheid van meningsuiting en mogen zij, net als iedereen, zich in het openbaar uiten. Maar wanneer deze lieden in hun functie zich belachelijk maken met hun uitspraken dienen zij uiteraard daar de gevolgen van te ondervinden. En die behoren te zijn dat zij ongeschikt zijn voor hun functie en op te houden met deze te vervullen.

Schrander
Schrander
7 dagen geleden

Het vertrouwen in de linkse D66 kliek is al beneden nul… In mijn optiek,al voor Corona, Nederlandse rechters zijn corrupt. Tijdens de corona en het weer terug instellen van Avondklok was definitieve bevestiging, rechters zijn extreem corrupt, ze ademen kwaadaardigheid

In een burenruzie zal er nog enigszins recht gesproken worden al denk ik dat als bekend is dat een buur d66 is het verkeken. Maar bij grotere issues viert corruptie hoogtij.

Zeeuwse babbelaar
Zeeuwse babbelaar
7 dagen geleden

Wat heeft deze rechter zichzelf voor schut gezet.
Dit beseft hij niet eens!

Zeeuwse babbelaar
Zeeuwse babbelaar
7 dagen geleden

van Duijvevoorde, je doet je werk zeer goed!
Bravo…

Zeeuwse babbelaar
Zeeuwse babbelaar
7 dagen geleden

Wat zet deze rechter zichzelf enorm voor schut!
Dit beseft hij niet eens…

Zeeuwse babbelaar
Zeeuwse babbelaar
7 dagen geleden

En zo worden rechterlijke instanties met de dag,
onbetrouwbaarder.
Trouwens alles met een overduidelijke politieke
rode,linkse kleur.
Kijk uit voor de socialisten. De gevaarlijke linkse
a-socialen!
Oorlogszuchtigen…levensgevaarlijk.

Zeeuwse babbelaar
Zeeuwse babbelaar
7 dagen geleden

Links, weer/nog steeds op oorlogspad.
Ze kunnen het niet laten.

Julia
Julia
7 dagen geleden

Dat linkse betonrot is continu bezig het volk voor te liegen en oorlogen te hitsen. Een oorlog uitlokken, en dan zeggen dat het “onze plicht is” om te gaan vechten tegen een land dat géén oorlog wil met ons ??? Gaat onze bevolking nu echt vechten op bevel van ongekozen oorlogshitsers ??? De enige plicht van onze bevolking is … die oorlogshitsers te verwijderen uit de positie die ze onrechtmatig innemen !!! Op alle mogelijke manieren, nog voor er een oorlog van komt !!! Ze maken onze landen kapot, bestelen ons arm dat het geen naam heeft, maken ons werkloos, zorgen ervoor dat we geen normaal leven meer kunnen leiden, en de bevolking blijft weigeren om hen te stoppen ??? Het is de bevolking hun plicht om burgerlijke ongehoorzaamheid toe te passen in deze situatie, en hen ten val te brengen !!! Weg met die smerige linkse zakkenvullers van politici tot rechters.

sjors van Gent
sjors van Gent
7 dagen geleden

Natuurlijk vind zo,n s LINKSE rechter dat het hier de laatste decennia fantastisch gaat toch…druiloor!

Jan leef van de geef
Jan leef van de geef
7 dagen geleden

De andere kant , je weet wat je kan verwachten van de rechtspraak / kromrecht .
Maar al zou hij niks gezegd hebben de gedachten zitten er .
Dus de blinddoek is af maar dat is het / hij al jaren .
Rechtspraak = poppenkast .

wappie
wappie
7 dagen geleden

Prima rechtertje voor (S)linkse showprocessen.

José D.
José D.
7 dagen geleden

Hoe harder ze blaten hoe harder ze mensen tegen zich in het harnas jagen, alleen ze hebben niet door (of willen niet) waar de werkelijke opkomst van dergelijke groeperingen aan ten grondslag ligt, n.l. ONVREDE! Dergelijke uitspraken zijn meer een kwestie van: “Kijk mij eens deugen”. Enige zelfreflectie is hun volkomen vreemd zowel bij dit soort rechters -die al helemáál niet publiekelijk hun mening kunnen ventileren- als bij de Haagse en Brusselse elite (já, mevrouw Von der Leyen, óók in uw land!). Ze zijn bezig hun eigen graf te graven en ik kan er niet om treuren.

Bertusus
Bertusus
7 dagen geleden

Goed dat hij dit gedaan heeft nu weten we waar hij staat
Had hij dit niet gedaan zouden we nooit geweten wat zijn visie was en kunnen we zijn vonnissen nooit naast zijn mening leggen
De kreet dat ze prive opvattingen kunnen scheiden van hun vonnissen is gewoon kul dat is al meerdere keren aangetoond
Sanering van de rechtelijke macht is dringend gewenst

Billy
Billy
7 dagen geleden

Hoe kunnen wij in Nederland nog onpartijdige rechtspraak verwachten? Het merendeel van de rechters is links en laat dat al jaren graag merken.

Nomen Nescio
Nomen Nescio
7 dagen geleden

Dit lijkt mij nogal endemisch in de rechterlijke macht.
Vergeet vanaf nu maar een eerlijk proces, als u hun mening niet deelt!!!

Peter Nassensteijn
Peter Nassensteijn
7 dagen geleden

Ach ja, rechters, de meeste lopen in hun vrije tijd rond in een paarse broek en stemmen D666. Ze zijn blijven steken in de o zo fantastische jaren 70 toen de bodem is gelegd voor ons huidige probleem met de alles overheersende import uit niet Westers landen.
Deze types leven in een bubbel, hebben een zwaar geval van tunnelvisie en drinken teveel cognac en rode wijn en daardoor kunnen ze niet meer goed relativeren.
Dit probleem lost zich vanzelf wel op want de meeste zijn al te oud….

apyr
apyr
7 dagen geleden

Zou ik dan mogen stellen dat van de Water een NAZI is?

Guus Velraeds
Guus Velraeds
7 dagen geleden

Goebels en Co waren allen socialisten. De tactiek van de herhaling en de macht over het onderwijs kan de geschiedenis zomaar verdraaien.

Poekie
Poekie
7 dagen geleden

Haha, ja zo benauwd begonnen ze het te krijgen.
Ik krijg medelijden met hen.

sirreadallot
sirreadallot
7 dagen geleden

tsja…. amsterdam..

weg met ons
weg met ons
7 dagen geleden

Zou het kunnen, zeg bijvoorbeeld de briefschrijver een (homofiele?) vriend of kennis heeft die werkt op de redactie van de anti-eigen-volk-krant?

Waar hangen dergelijke personen privé uit? En oefent het private leven ook invloed uit op hun manier van werken?

Zou interessant kunnen zijn te weten wat de private gangen zijn of de geaardheid is. En vergeet niet dat er altijd nog heren zijn die getrouwd zijn en zich ophouden in de homo-scène. Amsterdam is uiteindelijk het walhalla bij uitstek wat betreft de ons-kent-ons (homo) cultuur.

malle babbe
malle babbe
7 dagen geleden

En dan te weten dat rechts en links alleen maar ideologieën zijn die voor verdeel en heers moeten zorgen. Maar zelfs op een “wakkere” site werkt het nog geweldig getuige de reacties.

Charlotte
Charlotte
7 dagen geleden

Dit soort D66 rechters moeten een keer verwijdert worden voor normale onafhankelijke rechters zonder politieke kleur!.. Ook niet aangesteld door de politiek!.. Maar onafhankelijke mensen die dit kunnen afstemmen op integere kwaliteit!.. Dan pas heb je hopelijk een goed rechtssysteem!..💯‼️🙏

.Nooit Alleen
.Nooit Alleen
7 dagen geleden

Dat ligt niet aan de vrouwen, maar aan de drijvende geest daatachter. Ik ben zelf vrouw, maar ben het in grite lijnen met je eens. Gezinnen moeten kapotgemaakt worden, zodat kinderen een staatsopvoeding kunnen krijgen, vol indoctrinatie en leugens, à la China en Noord Korea.

Frans Peeters
Frans Peeters
7 dagen geleden

De vergelijking maken met Wallonië is er volledig langs, die hebben alle voordelen met het zogezegde gratis socialisme enkel de zon komt voor niets op en hier betaald de Vlaming het gelag waar rechts streeft naar meer autonomie

Ben
Ben
7 dagen geleden

Die rechter is een kleingeestige simpleton die eenvoudigweg niet thuishoort in zo´n verantwoordelijke functie.

huls
huls
7 dagen geleden

Deze rechter is, helaas zoals vele rechters, totaal van het padje af.
Zij hebben hun eigen politiek en maatschappelijke overtuigingen tot unieke waarheid verheven en zijn daarmee af en totaal ongeschikt voor hun functie.

Het falen zie je terug in het aanduiden van NAZI’s als “extreem-rechts” NAZI’s waren socialisten en daarmee links. Joop den Uyl was een groot bewonderaar van Hitler.

Dat NAZI’s links waren was algemeen bekend voor en na de oorlog totdat er in de jaren 70 iets vreemds gebeurde. Er vond een beweging plaats, opgestart door extreemlinkse raddraaiers zoals socialisten en communisten die de waarheid gingen verdraaien. Er waren in die jaren heel veel bewegend panelen over van alles ne nog wat en die linsken maakten daar handig gebruikt van om de geschiedenis te verdraaien. Langzaam aan werd de bevolking om de tuin geleid met het val;se verhaal dat Socialisme eerlijk was, Kapitalisme fout en dat oorlog zoals Rechts dat wilde de terugkeer van NAZI’s zou betekenen.
De perfect omdraaiing van de werkelijkheid dus.

Zie verder:
https://mises.org/mises-daily/why-nazism-was-socialism-and-why-socialism-totalitarian

Jeroen Mus
Jeroen Mus
7 dagen geleden

De cirkel is rond. Zoals Zelensky zei tegen een medewerker: we moeten een voorbeeld nemen aan Goebbels. Misschien het bekendste citaat van Goebbels, ook wel toegeschreven aan zijn baas Adolf H, luidt: als je een leugen maar vaak genoeg en luid genoeg uitspreekt, zal ze worden geloofd.

Als bewoners van het mediamonopolie maar vaak genoeg bepaalde partijen labelen als ‘extreem-rechts’, gaan die partijen zelf reageren zodra over extreem-rechts wordt gesproken. Vervolgens moeten ze reageren als extreem-rechts wordt geassocieerd met Goebbels.

FvD moet volgens mij, als vertegenwoordiger van de vrienden van de waarheid, de strategie van de vijand blootleggen: een strategie die in de jaren 1930 succesvol was en tot verschrikkelijke dingen heeft geleid.

Rexxor
Rexxor
6 dagen geleden

Er bestaan geen rechtse rechters, ze worden allemaal in dezelfde richting geduwd tijdens hun opleidingen op de universiteiten.

Peter
Peter
6 dagen geleden

Een rechter onafhankelijk noemen is hetzelfde als droog water. ELKE rechter heeft z’n persoonlijke ideeën en die spelen 100% zeker mee in de beoordeling, dat kan niet anders. Het is een schone schijn dat ze pretenderen onafhankelijk te zijn. Voor links georiënteerde rechters is die persoonlijke mening nóg belangrijker en speelt nóg sterker mee omdat het linkse gedachtengoed anno 2026 helemaal doorgeslagen is naar activisme, naar een discussieloze geloofsbelijding van hun eigen gelijk.

Nog niet!
Nog niet!
6 dagen geleden

“Een senior rechter uit Amsterdam publiceerde een ingezonden brief in de Volkskrant waarin hij extreemrechts een ‘giftige boodschap’ toeschreef, een vergelijking trok met Goebbels in 1933 en pleitte voor minder media-aandacht voor die politieke stroming.”
Hij heeft gelijk. Een reden om alle propaganda bij. b.v. NPO, Natuurmonumenten, bij de apotheek,In de medische vakbladen, bij Staatsbosbeheer, in de bibliotheken, bij vereniging eigenhuis, KNMI, en ga zo nog maar even door zelfs te gaan verbieden. Goebbels zou zeker jaloers zijn op de kwaliteit van de tegenwoordige overheidspropagenda. De Psyop is beter dan toen en ook effectief zoals toen.
Deze rechter mogen we met recht “Extreem Rechts” noemen, gezien zijn opmerkingen.
Wij wensen een restauratie van onze Parlementaire Democratische Rechtstaat en daar is geen ruimte voor dit soort vooringenomen “rechters”.

Marc
Marc
6 dagen geleden

Zonder verneuk de burger beleid was er geen, wat zij leugenachtig kwalificeren als rechts, nodig geweest.

Veel meer als labeltjes roepen komt er niet uit die geestelijke armoedige lui.

Lianne_2003
Lianne_2003
6 dagen geleden

Op zijn vestje spugen en uit zijn functie ontslaan mét beroepsverbod. Doen ze bij de boeren ook, dus kan het ook bij hoogvliegers!!!!!

sbplas
sbplas
6 dagen geleden

is ook lid van XR

t.m
t.m
6 dagen geleden

‘Goebbels 1930 wo2’ en ‘verkiezingswinst duitsland’…. en een nederlandse rechter in amsterdam vind een aanleding om een brief in de volkskrant te publiceren. ik neem aan dat hij in stekoost woont vanaf het begin en dat hij ‘het was bij het monument voor lisa

https://www.geenstijl.nl/5192075/bosjes

Ronjaspers
Ronjaspers
6 dagen geleden

Die joseph goebbels was tijdens WW2,een nazi/socialistische minister van propaganda.Als je een leugen lang genoeg blijft herhalen,dan gaan de mensen er vanzelf in geloven.

Back to top button
71
0
We lezen graag je reactie!x