Militairen voorkomen terreuraanslag in Brussel, kopte Het Belang van Limburg gisteren. De NOS schreef: Brussel is militairen innig dankbaar voor het bewaken van de stad.
Burgemeester van Antwerpen Bart De Wever twitterde: “Opnieuw kordaat ingrijpen van onze militairen die dag na dag op straat over onze veiligheid waken.”
Staatssecretaris Zuhal Demir van de N-VA deelde op Twitter een foto waarop ze de eerste militair die ze tegenkwam omhelsde.
Heel ander plaatje
Gelijk werd de aanval geopend op organisaties die eerder pleitten om de militairen van straat te halen. Maar waren het wel de militairen die een aanslag in Brussel hebben verijdeld?
Het antwoord op die vraag is nee, schrijft journalist Thomas Decreus voor De Wereld Morgen. Het gaat hier om een mislukte aanslag, geen verijdelde aanslag.
Als niet alleen het ontstekingsmechanisme was ontploft, maar ook de bom zelf, hadden we een heel ander plaatje gezien, aldus Decreus.
Zonder problemen
De verdachte wist zich zonder problemen toegang tot het station te verschaffen, een bom gedeeltelijk tot ontploffing te brengen en daarna het perron op te rennen.
De man kon zich rustig voorbereiden in het station en pas toen hij op een militair afliep en begon te roepen werd hij neergeschoten.
Gewone agenten zouden de man in zo’n geval ook hebben neergeschoten.
Symboolpolitiek
De aanwezigheid van militairen op straat is niets meer dan symboolpolitiek. En het helpt niet eens. In Frankrijk zijn al jaren soldaten op straat en zij wisten nauwelijks aanslagen te voorkomen.
“IS bestaat deels omdat Bush Irak is binnengevallen,” stelt Decreus. “En in alle landen die de afgelopen jaren door het Westen zijn gebombardeerd zwaaien gewapende milities nu de scepter.”
“Misschien moeten we ons afvragen of we nog wel moeten meewerken aan gewapende interventies in het Midden-Oosten,” voegt hij toe.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





NAVO-baas Rutte wil dat geld voor zorg en pensioenen wordt gebruikt om wapens te kopen
De geheimen van het mechanisme van Antikythera (video)
Annabelle (20) heeft blijvende hersenschade & kan amper lopen na Pfizer-prik
Er komt niet meer, maar minder democratie. Hoe jouw rechten en vrijheden steeds verder worden ingeperkt
Hierna ga je nooit meer met je kind naar het consultatiebureau: Woo-verzoek maakt alles in één klap duidelijk
Monsterlijk grote graancirkel verschenen in één nacht. Dit is onmogelijk door mensenhanden gemaakt
Koffie op het werk
Nobelprijswinnaar: ‘Einde corona-pandemie nabij, meeste mensen immuun’
Archeologische sensatie: verzonken paleis ontdekt in Irak. Het maakte deel uit van dit mysterieuze rijk