
Vorige week blies de 22-jarige Salman Abedi zichzelf op in een gevulde Manchester Arena. Bij de aanslag kwamen 22 mensen om het leven.
Zijn vader, Ramadan Abedi, blijkt het administratief hoofd van de centrale veiligheidsdienst in de Libische hoofdstad Tripoli.
Het Westen bracht Abedi en zijn salafistische vriendjes in Libië aan de macht en krijgt in Manchester en elders nu de rekening gepresenteerd, schrijft journalist Willy van Damme.
Opgezet spel
Gebleken is dat niet alleen de FBI, maar ook de Franse veiligheidsdiensten en de Britse geheime dienst MI5 de aanslagpleger kenden en wisten wat hij van plan was.
Is het dan vreemd dat de vele burgers die zich verdiepen in deze kwestie het idee krijgen dat alles opgezet spel is? Dat de veiligheidsdiensten hem gewoon zijn gang lieten gaan?
Het is een feit dat het Westen de Libische leider Gaddafi liet vermoorden en tuig van de richel aan de macht bracht, schrijft Van Damme.
Kotsmisselijk
Reem Maghribi, de vrouw van De Standaard-correspondent Jorn De Cock, wakkerde persoonlijk de salafistische revolutie aan.
De Standaard en de rest van onze media steunen dit gespuis voluit, aldus de journalist.
“Hun zoveelste stortvloed van tranen naar aanleiding van de moordaanslag in Manchester is dan ook om kotsmisselijk van te worden.”
Verantwoording
Hij vraagt zich af wanneer de mensen die zich hier journalist durven te noemen ter verantwoording worden geroepen en wanneer politici zoals Nicolas Sarkozy en Barack Obama op hun daden worden afgerekend.
Zij hebben dan niet de bom tot ontploffing gebracht in de Manchester Arena, maar hebben de aanslag door hun beleid mogelijk gemaakt.
De politici zijn dus net zo schuldig als de extremist die zichzelf opblies, stelt Van Damme.
Leugen
De westerse kranten spraken van een enorme volksopstand in Libië, maar in feite was het een door de Fransen georkestreerde opstand van Al Qaida en de Moslimbroederschap.
Deze leugen deed men later nog eens dunnetjes over in Syrië, besluit de journalist.
[Novini]
Politieke elites vermijden discussie over CO2. Kunnen ze de waarheid niet aan?
Fastfood stelt consumenten bloot aan schadelijke chemicaliën: “Deze resultaten baren ons grote zorgen”
Kabinet introduceert ‘apartheidspas’ voor Nederland: ‘Waar is de verontwaardiging?’
Verpleegster betrokken bij vaccinatieprogramma spreekt zich uit: ‘Dit is genocide’
Franse politie zegt dat ‘we in oorlog zijn met ongedierte’ terwijl rellen zich verspreiden als kanker
Liet president Nixon bewijs voor aliens achter in het Witte Huis? Informant baart opzien
De reden om als ondernemer te kiezen voor shortlease
Onderzoeksgroep waarschuwt Britse overheid: ‘coronavaccins zijn gevaarlijk voor mensen’
De atlaswervel en ons bewustzijn