EU-baas Ursula von der Leyen waarschuwde op de Copenhagen Democracy Summit voor het gevaar van ‘desinformatie’.
Ze zei dat onderzoek heeft aangetoond dat prebunken effectiever is dan debunken. Met prebunken wordt bedoeld: online ‘manipulatie’ leren herkennen en er daardoor minder vatbaar voor worden.
De EC en de intransparante Ursula von der Leyen willen grip op de ‘preferente werkelijkheid’. Het alleenrecht op gemanipuleerde feiten.
Europeanen worden ‘psychologisch gevaccineerd ’ (geïndoctrineerd).
Een erkend NAVO programma (Dr. Jonas Tögel).— Marc van der Vegt (@VegtDoor) February 24, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Immuniteit opbouwen
“Prebunken is het tegenovergestelde van debunken. Oftewel: voorkomen is beter dan genezen,” zei Von der Leyen. We moeten informatiemanipulatie volgens haar zien als een virus. Als we eenmaal zijn besmet en behandeld moeten worden (debunken) is het al te laat. Het is beter om te vaccineren, zodat we ertegen beschermd zijn (prebunken), zei ze.
We moeten als samenleving immuniteit opbouwen tegen informatiemanipulatie, voegde ze toe.
Welkom in fascistisch Europa
De EU-chef schokt met deze uitspraken. “De Europese Commissie en de intransparante Von der Leyen willen grip op de ‘preferente werkelijkheid’. Het alleenrecht op gemanipuleerde feiten,” merkt onderzoeksjournalist Marc van der Vegt op.
“Europeanen worden ‘psychologisch gevaccineerd’ (geïndoctrineerd). Een erkend NAVO-programma,” stelt hij.
Ondernemer en mensenrechtenactivist Mordechaï Krispijn merkt op: “Welkom in fascistisch Europa.”
Jurist Sietske Bergsma reageert: “Je schrikt je toch elke keer weer dood van wat er uit het hoofdkwartier van die knettergekke Gargamel komt.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Rusland en Iran binden samen strijd aan met drugshandel
Oud-conciërge World Trade Center spreekt zich uit over 9/11 (video)
Privacy First zet privacyschendingen in Nederland op VN-agenda
Bill Gates: ‘Mensen zullen voor de meeste dingen niet nodig zijn’
Moederschepen verschijnen in Russisch luchtruim (video)
Welke schadelijke chemicaliën zitten er in jouw tampon?
‘Er ligt een RNA-vaccin tegen mazelen op u te wachten, nu nog de angst opwarmen’
Russen minder dan 5 kilometer verwijderd van Pokrovsk: dit gaat er gebeuren als de stad valt
Bill Gates financiert een wel heel bizar project om ‘klimaatverandering’ te bestrijden