Een oud-directeur van Stichting ALS heeft begin dit jaar 92.000 euro uit de kas overgemaakt naar zijn privérekening. Twee leden van de Raad van Toezicht hebben dat gezegd in Elsevier. De directeur, Eric Nolet, is daarna op non-actief gesteld en heeft het bedrag teruggestort.
Op het hoofdkantoor van Stichting ALS in Den Haag werken vijf betaalde krachten, maar verder wordt bijna alles door vrijwilligers gedaan. Daarom zit de stichting in haar maag met de poging tot diefstal van Nolet. De accountant van de stichting ontdekte eind januari dat Nolet bijna een ton naar zijn eigen rekening had overgemaakt. Hij werd binnen drie dagen op non-actief gesteld.
De Raad van Toezicht betreurt de diefstal en is woedend. “We hebben hiervan opgestoken dat we de touwtjes nog strakker in handen moeten houden. Dit was een hard leermoment,” zei voorzitter Marguerite Soeteman-Reijnen. De stichting onderzoekt of er juridische stappen tegen Nolet kunnen worden genomen. Het is niet duidelijk waarom hij de kas plunderde.
Stichting ALS maakte de afgelopen maanden een snelle groei door. In korte tijd werd veel geld opgehaald voor onderzoek naar de spierziekte. Met de ijsemmeractie is in Nederland 1,8 miljoen euro opgehaald.
[Elsevier]






‘Coronavaccin verplicht? Dan is het gedaan met het vrije Nederland’
Ambulancechauffeur: de afgelopen weken heb ik veel patiënten vervoerd die net gevaccineerd waren
Geen complot meer: ze geven toe dat invoering digitaal geld voorwaarde is voor Great Reset-doelen
Ga jij wel rechtstreeks naar de buren in geval van overlast?
Coronavaccinonderzoeker op tv: ‘We hebben een fout gemaakt’
Wetenschapper ontslagen én gecensureerd om coronakritiek: ‘Het wordt me onmogelijk gemaakt’
Rode Kruis haalt bijna 100 miljoen op voor bosbranden in Australië. Dit is er met het geld gebeurd (‘echt absurd!’)
Boze boeren belazerd: ‘Alle BBBeloftes worden nu bij het grofvuil gezet’
Hogere staat van bewustzijn bestaat dus echt! Dit bewijs hebben wetenschappers ervoor gevonden