Een agent van de Franse politie die anoniem wil blijven zei donderdag tegen persbureau AP dat de brand in de Notre-Dame vermoedelijk is veroorzaakt door kortsluiting in de bedrading.
Volgens de media kwam vrij kort na de brand al naar buiten dat er waarschijnlijk geen sprake is geweest van brandstichting.
Toch blijven nog veel vragen onbeantwoord.
Twijfels
Benjamin Mouton, de voormalige hoofdarchitect van de kathedraal (2000-2013), sprak op de Franse nieuwszender LCI zijn twijfels uit over de manier waarop het vuur om zich heen sloeg.
Mouton, die het brandbeveiligingssysteem van de Notre-Dame overzag, zei dat het interieur van het bouwwerk voornamelijk bestond uit oud eikenhout, dat volgens hem zonder aanmaakhout heel lastig vlam vat.
“Dus u zegt eigenlijk dat dit soort hout niet zo brandt [als op de beelden]?” vroeg de presentator.
Stomverbaasd
“Probeer 800 jaar oud eikenhout maar eens te verbranden, dat is niet gemakkelijk,” zei Mouton. “Je zou heel veel aanmaakhout nodig hebben. Ik ben stomverbaasd.”
De voormalige architect gelooft niet dat kortsluiting de brand kan hebben veroorzaakt.
“In de jaren negentig hebben we alle bedrading in de Notre-Dame vervangen,” benadrukte hij. “Het is dus niet mogelijk dat er kortsluiting is ontstaan.”
Verbijsterd
Hij voegde toe dat indertijd ook alle brandbeveiligingssystemen zijn vernieuwd.
“In de kathedraal had ik 24 uur per dag twee mannetjes die in de gaten hielden of er ergens een alarm afging,” zei hij.
“Als dat gebeurde werd gelijk de brandweer gebeld,” klonk het.
“Ik ben nogal verbijsterd,” aldus Mouton.
Bekijk het fragment hieronder:
BREAKING: Architect of restorations for Notre Dame Speaks Out!
Media: “So your’re telling us that this type of timber doesn’t burn like that?”
Notre Dame Architect: “NO, You know, oak that is 800 years old doesn’t burn like that….You would need a lot of kindling to succeed.” pic.twitter.com/NBF86wOxDF
— Amy Mek (@AmyMek) April 17, 2019
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Verloskundige signaleert alarmerende trend: ‘Ik heb dit nog nooit eerder gezien’
Onderzoeker ministerie Justitie onthult: ‘Epstein zat bij CIA en meisjes werden verkracht in bijzijn van Clinton’
Boeren doen aangifte tegen schietende agent: ‘Wij zorgen dat de verantwoordelijken voor het hekje komen’
Burgers moeten mogelijk huis uit omdat Defensie er NAVO-bommen wil opslaan: ‘Wij voelen ons in de steek gelaten’
GroenLinks wil alleen gevaccineerde bezoekers bij Floriade: ‘Doodeng dit’
Er staat 500 MILJARD van ons geld op het spel, maar minister Schouten weigert motie uit te voeren
Mogelijk kankerverwekkende stoffen aangetroffen in babymelk. Deze soorten moet je vermijden
Worden we in de gaten gehouden? ‘UFO’s’ verschijnen boven Mexicaanse vulkaan Popocatépetl
Merkwaardige UFO-waarnemingen in België: Felle lichten en twee vreemde wezens