Het kabinet onderzoekt of er tonnen extra naar het ‘burgerberaad klimaat’ moeten. Voor dit beraad is al 6 miljoen euro beschikbaar gemaakt en dat is 35.000 euro per deelnemer.
Waar worden de miljoenen aan besteed? Deelnemers logeren in hotels, er worden tolken aangeboden, er is ‘persoonlijke deelnemersbegeleiding’ en tijdens de praatsessies is ook ‘psychische ondersteuning’ beschikbaar. Voor gelovigen wordt een stilteruimte ingericht.
Het ‘burgerberaad’ moet het kabinet adviseren over het klimaatbeleid. De 175 deelnemers zijn na een ‘loting’ benaderd.
Zoveel onzinnigheid kan niet waar zijn
Tweede Kamerlid Joost Eerdmans (JA21) wil dat het kabinet-Schoof hier heel snel een einde aan maakt. “Het is dure nep-inspraak met uiteindelijk maar één doel: de belastingbetalers voorbereiden op meer klimaatuitgaven.” Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) zegt dat het burgerberaad voor haar ‘belangrijk’ is.
“Dit is vast fake news. Zoveel onzinnigheid kan niet waar zijn,” merkt professor Armand Girbes op.
Singer-songwriter Nicky Monreau voegt toe: “Zes miljoen euro kost die onzin! En dan willen ze nog tonnen extra, voor hotels, tolken en psychische steun. Zoveel geld nodig om met een stel (speciaal hiervoor geselecteerde) mensen over ‘het klimaat’ te praten? Totaal krankzinnig!”
Is het kabinet gek geworden?
“Het is je reinste burgerbedrog, bedoeld om klimaatbeleid door te drukken via een nepparlement,” stelt publicist Maaike van Charante. “En je kunt er gif op innemen dat het bakken met geld gaat kosten. Dat doet het dus al.”
Voormalig NOS-directeur Bauke Geersing vraagt zich hardop af: “Is het kabinet gek geworden met dit soort van geldverspilling?”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Waarom Rusland wint: deze film is in Nederland bewust uit de openbaarheid gehouden
Waar houdt het op? Duitsland stopt quarantaineweigeraars in vluchtelingenkampen, detentiecentra
3 artsen van dezelfde ziekenhuisgroep sterven vlak na elkaar na vierde prik
‘De agenda van het WEF wordt er met Pietertje Omtzigt gewoon doorheen gedrukt’
Eerste gastprofessor toverkunst ter wereld aangesteld
Buitenaardsen bestaan echt en zien eruit als mensen. Deze Cambridge-wetenschapper heeft een unieke kijk op evolutie
Wetenschappers: Vreemde gloed in de ruimte is mogelijk afkomstig uit een ander universum
Medisch specialist: “Mensheid sterft uit door suiker”
Minister Kennedy ontslaat alle leden van commissie die overheid adviseert over vaccins, tot grote afschuw van de NOS