Het Russische parlementslid Vitaly Milonov wil een strafrechtelijk onderzoek instellen naar de vrijmetselaars. Hij stelt dat de organisatie zich schuldig maakt aan illegale politieke activiteiten.
De vrijmetselaars worden in Rusland geleid door Andrei Bogdanov, die het tijdens de presidentsverkiezingen van 2008 opnam tegen Dmitri Medvedev.
Bogdanov heeft al laten weten de politicus, die de vrijmetselaars en andere geheime genootschappen ziet als gevaar, te zullen aanklagen.
Verstoren
Volgens Milonov zijn de vrijmetselaars van plan de democratische processen in het land te verstoren.
“De vrijmetselaarsloges verhullen hun plannen om het beleid in veel landen te beïnvloeden niet,” aldus het parlementslid.
De vrijmetselaars staan met name in Moskou en Sint-Petersburg sterk. Ook in andere steden zijn ze actief, zei Milonov.
Verdrijven
Hij wil de vrijmetselaars verdrijven uit het Russische machtssysteem.
Het is volgens hem belangrijk onderscheid te maken tussen de vrijmetselaars en verschillende christelijke ordes, zoals de Tempeliers.
Echte dreiging
“Er is sprake van een echte dreiging,” zei hij. “De vrijmetselaars zijn niet zo lief en onschuldig als ze zich soms voordoen.”
“Het gaat hier om een transnationale onderneming die een bepaald doel voor ogen heeft,” klonk het.
De vrijmetselaars verspreidden zich aan het begin van de 18e eeuw door Europa. Begin jaren 1730 hielpen Britse vrijmetselaars bij het opzetten van de eerste loges in Sint-Petersburg.
Die brachten de aristocratie, adellijken, handelaren en leden van de Russische keizerlijke familie bij elkaar.






NASA schakelt weer livestream uit nadat UFO bij ruimtestation ISS verschijnt
Grote Reset? Niet zo snel, zegt Poetin in belangrijkste politieke speech van de afgelopen 6 jaar
Huisarts reflecteert op 3 jaar corona: ‘De waarheid komt niet dankzij, maar ondanks de media boven’
Mondkapjesvrij Zweden dicht bij NUL dagelijkse coronadoden
Buitenaardse beschaving: de planeet Iarga (video)
Rechercheur ontmaskert omvangrijk pedonetwerk binnen de overheid. Dit gebeurt er enkele dagen later met hem
Zalvende woorden over Kaag in de Volkskrant vallen niet in goede aarde
Man fotografeert UFO in de lucht boven Australië. Wat heeft hij gezien?
Journalist waarschuwt: ‘Door het beleid van de ECB glijden we af naar een digitale dictatuur’