Terugkerend Kamerlid Pepijn van Houwelingen (FVD) gaat over twee weken naar het WEF in Davos. Mogelijk gaat Thierry Baudet met hem mee, zei de FVD-leider in Forum Inside.
“Toen wij hier enkele jaren mee begonnen, wist half Nederland niet wat het WEF was,” aldus Baudet.
Nederlandse bewindspersonen zeggen dat ze daar als privépersonen naartoe gaan, maar dat is volgens hem onzin. “Ze gaan met het regeringsvliegtuig en worden daar aangekondigd als minister. Dus ze zitten daar als bewindspersoon.”
Duidelijk van staatswege
Van Houwelingen voegde toe dat dit wordt gecoördineerd door het Nederlandse attaché dat daar zit. “Dat is ook duidelijk van staatswege.”
Hij gaat vragen wie de taken van Kaag en Hoekstra bij WEF-projecten gaan overnemen, nu zij weg zijn. Waarschijnlijk worden ze ‘opgevolgd’ door andere kabinetsleden, maar dat weten we niet zeker, aldus Van Houwelingen.
Ongelooflijk
Oud-senator Paul Cliteur deelde nog een opmerkelijke anekdote. Hij zei dat Hoekstra zich een keer afmeldde voor een vergadering in de Eerste Kamer met als reden: hij móest naar Davos. “Ongelooflijk.”
De jaarlijkse bijeenkomst van het World Economic Forum vindt plaats van 15 tot 19 januari en wordt beveiligd door 5000 soldaten.
Vorig jaar vloog Baudet naar Davos om te kijken wat daar gebeurt en verslag te doen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Van Houwelingen deelt ontluisterende documenten: zo werden kritische geluiden geweerd
Argentinië klaagt WHO-baas Tedros aan wegens misdaden tegen de menselijkheid
Aangrijpend dagboek van 17-jarige: ‘Ze lopen nog steeds vrij rond, degenen die dit de jeugd hebben aangedaan’
Waarom in vredesnaam liepen prominente politici met pedo-organisatie mee in haatdemonstratie tegen Baudet? Dit zijn ze
Het zijn loze woorden van een laffe minister. Tweede Kamerlid legt glashelder uit waarom er helemaal geen stikstofprobleem is
Verenigde Staten groter gevaar voor de mensheid dan nazi-Duitsland. Amerikaanse schrijver legt uit waarom
Het nieuwe normaal: Belgische agent geeft jongen zonder mondkapje vuistslag
Vaticaancriticus: ‘Deep State zit achter Oekraïneoorlog, er is een link met coronamaatregelen’
Ambtenaren van het ministerie van Financiën hebben nieuwe plannen die jouw financiële vrijheid ernstig bedreigen