De Russische luchtmacht heeft in de afgelopen maand 1391 luchtaanvallen uitgevoerd in Syrië. Daarbij zijn in totaal 1623 terroristische doelen vernietigd, zo liet de Russische legerleiding weten.
Russische gevechtsvliegtuigen hebben 249 commandoposten, 51 trainingskampen en 131 opslagplaatsen van de Islamitische Staat (IS) verwoest. De legerleiding vindt het nog te vroeg om de overwinning uit te roepen. Ondanks zware verliezen en massale desertie zijn er nog altijd militanten die strijden tegen de regeringstroepen. Alle tegenaanvallen zijn in de kiem gesmoord door het Syrische leger.
28 van de meest beruchte militante leiders zijn uitgeschakeld. De militanten proberen in Syrië troepen uit Irak en andere buurlanden in te zetten, maar het moreel is laag en bovendien zijn ze slecht getraind.
Tientallen steden bevrijd
Sommige militanten proberen hun leven te redden door te claimen dat ze bij de zogeheten ‘gematigde oppositie’ horen. Om politieke en financiële steun te krijgen uit het buitenland, zijn de leiders van een aantal militante facties overgestapt naar Harakat Ahrar ash-Sham, een groep die volgens het Westen bij de ‘gematigde oppositie’ hoort.
In de provincie Hama is het Syrische leger erin geslaagd om 12 steden te bevrijden. Het leger zet zijn opmars verder naar het noorden. Rond Aleppo heeft het overheidsleger 19 plaatsen bevrijd. En in de provincie Latakia zijn de militanten verdreven uit negen steden.
Door bomaanvallen die zijn uitgevoerd door de Russische luchtmacht konden Syrische troepen grote gebieden bevrijden in de provincies Aleppo, Latakia, Idlib, Homs en hoofdstad Damascus.
Situatie is drastisch veranderd
In drie weken tijd heeft het Syrische leger 50 steden en 350 vierkante kilometer grondgebied bevrijd van de terreurgroepen. Inwoners beginnen langzaam maar zeker terug te keren. De situatie is dankzij de Russische luchtaanvallen drastisch veranderd.
De westerse media meldden onlangs dat een Syrische moskee zou zijn geraakt tijdens een Russische luchtaanval. Volgens Rusland is dat bericht verzonnen. Het land beschuldigt de westerse media van het verspreiden van nepberichten. De legerleiding liet aan journalisten beelden zien die zouden aantonen dat de moskee niet is beschadigd.
#SYRIA #Kartapolov:Now Defence Ministry show real aerial picture of mosque suffered no damage, dated October 29,2015 pic.twitter.com/yz7vXVzEzh
— Минобороны России (@mod_russia) 30 oktober 2015
Rusland begon op 30 september met precisiebombardementen tegen IS in Syrië, nadat de Syrische overheid officieel om hulp had gevraagd. De doelen worden uitgekozen op basis van inlichtingen die zijn verzameld door Syrië, Rusland, Irak en Iran.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Gideon van Meijeren roept staatssecretaris Van Huffelen tot de orde: ‘Dit is gevaarlijk, stop hiermee’
Gideon van Meijeren: sterke aanwijzingen dat er gefraudeerd is bij de verkiezingen
Hulpdiensten rukken in Vlaardingen 4 keer in een etmaal uit voor reanimatie
Grootste koopkrachtdaling in 40 jaar, maar minister laat Nederlanders keihard in de steek: ‘Ongekende schande!’
Dokters doden miljoenen mensen omdat ze de verkeerde informatie geven. Cardioloog ontkracht mythes in dit interview
Bankier van satan. Klokkenluider laat in dit interview zien hoe de wereld echt in elkaar zit
Red Team-lid Wim Schellekens staat op zwarte lijst van artsen
Niet eerder was het in juli in Groenland zo koud. Is global warming pure onzin?
Syriër uit noodkreet: “Het was nooit een revolutie of burgeroorlog. De terroristen worden gestuurd door jullie overheid”