Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft ingestemd met de mogelijkheid het coronatoegangsbewijs in niet-essentiële winkels te verplichten. Daarnaast bereidt het kabinet wetgeving voor om de 2G-regel in te voeren in de horeca en bij evenementen. Alleen mensen die tegen corona zijn gevaccineerd of ervan zijn genezen, kunnen dan nog een QR-code krijgen.
Veel mensen kijken met argusogen naar de ontwikkelingen. Eén van hen is arts Azucena Cuijpers. Op social media schrijft ze dat ze het politieke wanbeleid met verbijstering volgt.
Ongevaccineerden worden, al dan niet indirect, gedwongen in ‘de pas’ te lopen. Als gevaccineerde zonder klachten kun je het virus gewoon overdragen. “Snap jij het nog?” vraagt Cuijpers.
Huiveringwekkende ontwikkeling
De arts stelt dat we ons blindstaren op ‘de vijand’, waar inmiddels ook ongevaccineerden bij horen. We maken ruzie over wie er al dan niet gevaccineerd is en terwijl de politiek miljoenen investeert in handhaving zinkt verderop de lekke ziekenhuisboot, constateert ze.
Cuijpers noemt het 2G-beleid een ‘huiveringwekkende ontwikkeling’. “Gaan we echt over tot compleet uitsluiten? Hoever laten wij deze controledwang, vrijheidsbeperkingen en medische apartheid komen?” vraagt ze.
Sta op voor vrijheid
De arts vindt dat het hoog tijd is om massaal op te staan voor wat ons dierbaar is. “Alleen samen kunnen we dit tij keren.”
“Sta op voor vrijheid, voor de gezondheidszorg. Spreek je uit,” benadrukt ze. “Ik zeg ‘nee’ tegen de QR-code. Nee tegen 2G. Nee tegen controle en dwang.”
Cuijpers krijgt veel steun. “Ik doe mee,” zegt een collega-arts. “Ik zeg ook ‘nee’ tegen de QR-code en ‘nee’ tegen de uitsluiting die gaande is,” stelt een maag-darm-leverarts. Een radioloog reageert: “Mooi krachtig standpunt.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






EU-Inquisitie start proces tegen X: ‘Dit is ronduit griezelig’
Robert De Niro en Robert F. Kennedy junior bieden 100.000 dollar voor bewijs dat vaccins veilig zijn
Hierom is de demonstratie voor vrijheid op het Malieveld verboden
Knipperende sterren: sturen buitenaardsen ons boodschappen?
Onderzoekers ontdekken tanden en oogbal in gezicht op Mars. Toch geen berg?
Eerste beelden van staart zonnestelsel (video)
Magdalena gaat na Pfizer-prik steeds verder achteruit: ‘Ik vind het een beetje eng aan het worden’
Arts haalt hard uit: ‘Klaus Schwab is een enge sociopaat’
Ziektes genezen met water