Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft ingestemd met de mogelijkheid het coronatoegangsbewijs in niet-essentiële winkels te verplichten. Daarnaast bereidt het kabinet wetgeving voor om de 2G-regel in te voeren in de horeca en bij evenementen. Alleen mensen die tegen corona zijn gevaccineerd of ervan zijn genezen, kunnen dan nog een QR-code krijgen.
Veel mensen kijken met argusogen naar de ontwikkelingen. Eén van hen is arts Azucena Cuijpers. Op social media schrijft ze dat ze het politieke wanbeleid met verbijstering volgt.
Ongevaccineerden worden, al dan niet indirect, gedwongen in ‘de pas’ te lopen. Als gevaccineerde zonder klachten kun je het virus gewoon overdragen. “Snap jij het nog?” vraagt Cuijpers.
Huiveringwekkende ontwikkeling
De arts stelt dat we ons blindstaren op ‘de vijand’, waar inmiddels ook ongevaccineerden bij horen. We maken ruzie over wie er al dan niet gevaccineerd is en terwijl de politiek miljoenen investeert in handhaving zinkt verderop de lekke ziekenhuisboot, constateert ze.
Cuijpers noemt het 2G-beleid een ‘huiveringwekkende ontwikkeling’. “Gaan we echt over tot compleet uitsluiten? Hoever laten wij deze controledwang, vrijheidsbeperkingen en medische apartheid komen?” vraagt ze.
Sta op voor vrijheid
De arts vindt dat het hoog tijd is om massaal op te staan voor wat ons dierbaar is. “Alleen samen kunnen we dit tij keren.”
“Sta op voor vrijheid, voor de gezondheidszorg. Spreek je uit,” benadrukt ze. “Ik zeg ‘nee’ tegen de QR-code. Nee tegen 2G. Nee tegen controle en dwang.”
Cuijpers krijgt veel steun. “Ik doe mee,” zegt een collega-arts. “Ik zeg ook ‘nee’ tegen de QR-code en ‘nee’ tegen de uitsluiting die gaande is,” stelt een maag-darm-leverarts. Een radioloog reageert: “Mooi krachtig standpunt.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Opa geneest van ‘ongeneesbare’ kanker door dieetaanpassing
Journalist na Turkse rellen: “De NOS laat gewoon de waarheid weg en liegt tegen de kijker”
Admiraal Byrd’s wonderlijke reis naar de holle Aarde
Kabinet kan btw wel verhogen, maar níet verlagen: ‘Systemen Belastingdienst kunnen dat niet aan’
Kijk: Eerste Abrams-tank verwoest op slagveld in Oekraïne
Russische minister Lavrov zegt dat Hitler ‘Joods bloed had’: Hoe zit dat?
Kijk even naar het stemgedrag van VVD, CDA en D66 in het Europees Parlement: ‘Dit stemt droevig’
Het grote complot van de onzichtbare elite. Zoveel macht heeft de diepe staat, ook in Nederland
‘Oswald-vibe’: Snowden suggereert dat Witte Huis geen ‘schone handen’ heeft na nieuwe aanslag op Trump