Het Wereld Natuur Fonds (WWF) is opnieuw onder vuur komen te liggen. De natuurbeschermingsorganisatie blijkt in de derde wereld actief te zijn in geboortebeperking. Bevolkingsgroei terugdringen dus.
Het WWF heeft samen met het omstreden Amerikaanse agentschap USAID en farmareus Johnson & Johnson ‘gezondheidskampen’ opgezet waar mensen worden gesteriliseerd.
De kampen staan in onder meer India, Kameroen, Congo en Oeganda.
Zonder waarschuwing
Professor Bram Büscher van de Wageningen Universiteit reageerde kritisch op het project. Hij zegt dat het probleem wordt neergelegd bij de arme mensen rond natuurgebieden, terwijl vooral wij de boosdoener zijn.
In India kwamen mensen om het leven toen een dorp werd ontruimd om plaats te maken voor natuurgebied.
Lokale parkwachters verklaren tegenover Zembla dat ze ongewenste bezoekers zonder waarschuwing mogen neerschieten.
Onzichtbare hand
Soneswar Narah van mensenrechtenorganisatie JKSS reageert: “Alles wordt door het WWF beheerd, als een onzichtbare hand.”
“Onder het mom van natuurbescherming creëren ze een gewelddadige omgeving,” klinkt het.
Onschuldige slachtoffers
In één van de parken werden tussen 2014 en 2016 zo’n 50 mensen gedood. Volgens Narah zitten daar veel onschuldige slachtoffers bij.
BuzzFeed onthulde eersder dat het WWF wereldwijd parkwachters financiert en uitrust die zich schuldig maken aan marteling, seksueel misbruik en moord.
Bekijk de aflevering hier terug.
[Zembla, Survival International]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Dolfijnen helpen Braziliaanse vissers met vissen (video)
Sporen van hoogontwikkelde beschaving gevonden op Antarctica. Archeoloog onthult wat hij heeft ontdekt
Ron Paul vertelt de waarheid over Syrië. Waarom werken wij samen met terroristen van Al Qaida?
Vreemde geluiden gehoord in Wisconsin (video)
Er is 32 miljard verdwenen uit het ABP-pensioenfonds. Bekijk dit gesprek over de grote pensioenroof
Bill Gates tolereert geen kritische coronaberichten en koopt de media om
Het zijn loze woorden van een laffe minister. Tweede Kamerlid legt glashelder uit waarom er helemaal geen stikstofprobleem is
Rutte: ‘Je hebt natuurlijk weinig aan zo’n coronapas als je nog steeds een ander kan besmetten’
Eerste Kamer akkoord met testwet en quarantaineplicht: ‘De medische apartheid is een feit’