Tijdens een bezoek aan de Detroit Auto Show kondigde president Joe Biden aan dat de coronapandemie voorbij is. “De pandemie is voorbij. We hebben nog steeds problemen met corona, maar de pandemie is voorbij,” aldus de president.
JUST IN – Biden: “The pandemic is over.”pic.twitter.com/iS1gq31MD1
---Lees verder na dit advertentieblokje---— Disclose.tv (@disclosetv) September 19, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Ondertussen gaat in Nederland een nieuwe prikronde van start en wordt er zelfs gewerkt aan een permanente coronawet. Alma Tostmann, epidemioloog bij het Radboud UMC, beweerde in gesprek met de NOS zelfs dat ‘het einde van de pandemie pas in zicht is als we blijven vaccineren en bereid blijven om preventieve maatregelen te nemen’.
Idiootste landen
“In Nederland wordt gepraat over schoolsluitingen, QR-codes, nog meer herhaalprikken, avondklok, et cetera. Terwijl de idiootste landen qua beleid – Nieuw-Zeeland, delen van de Verenigde Staten – de epidemie als beëindigd zien en en passant toegeven dat ze er 2,5 jaar lang naast zaten,” zegt BVNL-bestuurslid Hans van Tellingen.
Gepensioneerd statisticus Herman Steigstra voegt toe: “Als Biden zegt dat de coronapandemie voorbij is, dan is hij voorbij. Hopelijk luisteren onze premier en minister van VWS mee en gaan ze hem niet tegenspreken.”
“De pandemie is voorbij, zegt president Biden. Heeft onze minister van Volksgezondheid dit wereldnieuws al naar buiten gebracht?” vraagt onderzoeksjournalist Marc van der Vegt.
Werkelijke reden
Overigens staan Nederlanders niet echt te springen om een nieuwe coronaprik. De helft van de volwassenen wil geen herhaalprik, tot grote teleurstelling van Volkskrant-journalist Maarten Keulemans. “Geen wonder, het ministerie heeft weer eens helemaal niets gedaan aan voorlichting, uitleg, mensen meenemen,” twittert hij.
Data-analist Daniël van der Tuin wijst erop dat de werkelijke reden dat mensen geen herhaalprik willen, is dat ze klaar zijn met vaccineren en twijfels hebben over de effectiviteit en veiligheid van de vaccins.
“Het grappige, en tegelijkertijd ook het verdrietige, is dat al die geleerden van de gedragsunit van het RIVM één ding vergaten. Dat je vertrouwen maar één keer kunt verspelen. Iets wat elke goede dokter weet. Eerlijkheid en duidelijkheid gaat boven alles,” zegt neuroloog Jan Bonte daarover.
Werkelijke reden dat mensen geen herhaalprik willen is ‘dat men klaar is met vaccineren’, twijfels effectiviteit en veiligheid vaccins, vertrouwen op eigen immuunsysteem en vrees voor bijwerkingen. Bron: campagne-effectmonitor Alleen Samen (juni 2022). https://t.co/ujZiZR8Drr https://t.co/mUdUZCpSoH pic.twitter.com/eKoFg3EzR7
— Daniël van der Tuin (@danvandertuin) September 19, 2022
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Hoe twee steenrijke broers, met Nederlandse roots, de macht in Amerika kopen
Journalisten negeren brisante bevinding over Kaag: ‘Toch wel frappant’
3 reuzen kopen alle huizen op: ze willen liever niet dat je dit weet
Het uiterst zeldzame apenpokkenvirus duikt op, maar het vaccin ligt al klaar: ‘Ik heb ineens een déjà vu’
Israëlische advocate slaakt noodkreet: ‘We leven in een dictatuur’
“Zonnebaden is net zo verslavend als heroïne”
Brussel wil astronomisch bedrag: ‘Dit is de superwaanzin in het hoofd van Von der Leyen’
‘Het plan om Rusland te breken, is jammerlijk mislukt’
‘COVID was een ziekenhuis-holocaust en de beademingsmachines zijn de nieuwe gaskamers’