De wil van het volk is dat wij de asielmigratie aan gaan pakken en in gaan dammen, zei minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp Reinette Klever (PVV) bij WNL Op Zondag.
“Welk volk is dat dan?” vroeg hoogleraar Rob de Wijk terwijl hij zelfvergenoegd keek. Hij werd direct op zijn plek gezet.
PVV werkt aan ‘de wil van het volk’ met nieuw asielbeleid. Rob van Wijk: “Welk volk is dat dan?” en kijkt zelfvergenoegd, maar wordt direct op zijn plek gezet. Je ziet hier ook hoe prettig het is als een rechtse tafelgast eens bijval krijgt van een gelijkgestemde. #wnlopzondag pic.twitter.com/HHhoZ82L0n
— Don Salieri (@raiseparadise) June 1, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Werd tijd ook
“Mensen die de PVV de grootste partij hebben gemaakt,” antwoordde minister Klever. “De mensen die op dit kabinet hebben gestemd, op de partijen die dit kabinet steunen en willen. Alle vier de partijen willen de asielinstroom indammen. Dat is toch echt een meerderheid van de bevolking en ik hoop dat ze eruit gaan komen.”
Ze kreeg bijval van antropoloog Jan van de Beek. Hij wees erop dat uit peilingen blijkt dat een grote meerderheid van de rechtse kiezers en ongeveer de helft van de linkse kiezers migratie wil terugdringen. “Niet alleen de PVV-stemmers, dat wil ik maar even zeggen.”
Fijn dat zo’n zelfingenomen politicoloog als Rob de Wijk publiekelijk terechtgewezen wordt, reageert gezondheidswetenschapper Yvonne Simons. “Werd tijd ook.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Beschamend! Het parlement vertegenwoordigt het volk niet meer. Nigel Farage haalt uit naar liegende politici
Ophef om uitspraken Nijmeegse hoogleraar over vaccinatie: ‘Dit wordt sterker met elke injectie’
Kolossaal zwart gat gevonden dat niet zou moeten bestaan. Deze wetenschappers staan voor een raadsel
De euro heeft eindstadium kanker. Deze expert veegt de vloer aan met het beleid van de ECB
Jongetje (4) vertelt zijn moeder dat hij ‘stierf’ in haar buik na een miskraam en ’terugkeerde’. Zo denkt ze nu over reïncarnatie
‘Nieuwe wind’: Piratenpartij is de grootste in IJsland en deelt straks mogelijk de lakens uit
‘Ongekend’ mysterie: Tientallen vluchten verdwijnen van radar
EU-voorzitter Juncker: “Leiders van andere planeten slaan ons gade”
Arts: corona moet per direct van de lijst A-ziekten worden gehaald