Jurist Toine Manders claimde in 2017 tijdens een hoorzitting van de parlementaire ondervragingscommissie die onderzoek deed naar belastingontwijking dat de overheid inbreuk maakt op het eigendomsrecht van burgers door belasting te heffen.
“De staat komt aan haar geld door mensen te bedreigen met opsluiting in een hok.”
BVNL, waar Manders op de lijst staat, heeft beelden van de hoorzitting op X geplaatst.
BVNL Tweede Kamer kandidaat Toine Manders vindt belasting een vorm van diefstal en krijgt een ‘DDR-gevoel’ bij vraag van SP-Kamerlid Renske Leijten. #BVNL pic.twitter.com/O3peQk2DYT
— Wybren van Haga (@WybrenvanHaga) September 27, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Groot onrecht
De jurist, oud-directeur van het Haags Juristen College, stelt dat belasting gelegaliseerde roof is. Hij hielp duizenden Nederlanders hun vermogen te onttrekken aan de fiscus.
In 2014 werd hij opgepakt door de FIOD. Manders zegt zijn werk te hebben gedaan uit idealisme. Dat de overheid met belastingheffing inbreuk maakt op het eigendomsrecht is volgens hem een groot onrecht.
Schokkend
Hij werd boos toen Kamerlid Renske Leijten hem voorhield dat hij op dat moment in een met belastingopbrengsten gefinancierde sociale huurwoning woonde. “De overheid neemt mij alles af wat ik heb en dan moet ik dankbaar zijn?” vroeg hij. “Ik vind het schokkend dat u dat durft te zeggen.”
“Ik krijg een beetje een DDR-gevoel als u dat zegt.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“Ebola is wapen om zwarte bevolking uit te dunnen”
Waardoor veranderen huizenprijzen?
Dit is waarom een cadeaubon het altijd goed doet
Is de tijd inmiddels rijp voor een basisinkomen?
Bewijs dat paranormale verschijnselen bestaan en dat ons bewustzijn voortleeft. Auteur doet alles uit de doeken
Ondertussen op de Zuidpool: het ene na het andere kouderecord wordt verpulverd
‘Paus trad af om arrestatie te ontlopen’
Thierry Baudet achter de schermen bij het WEF: ‘Hier gebeurt het écht’
Ook oud-basketballegende Shaquille O’Neal gelooft dat de aarde plat is