Farmareus Merck is gestopt met de ontwikkeling van twee coronavaccins. Het bedrijf zegt dat na uitvoerig onderzoek is geconcludeerd dat de prikken minder bescherming boden dan antilichamen die het lichaam aanmaakt bij een natuurlijke besmetting.
Het bedrijf kondigde aan dat de coronavaccins, V590 en V591, ‘goed werden getolereerd’ door proefpersonen, maar in vergelijking met natuurlijke besmetting een ‘inferieure’ immuunrespons opwekten. Merck gaat zich nu richten op antivirale middelen tegen corona, en krijgt daar van de Amerikaanse overheid een slordige 356 miljoen dollar voor.
Neuroloog Jan Bonte reageert: “Verdomd. Het is waar. Het doormaken van de infectie was beter dan hun vaccin.” Gezondheidswetenschapper Yvonne Simons voegt toe: “Eigen immuunsysteem effectiever dan ‘vaccin’.”
Slechts 8 procent
Daarnaast is gebleken dat het vaccin van AstraZeneca nauwelijks bescherming biedt aan ouderen. Het zou gaan om een effectiviteit van slechts 8 procent bij 65-plussers, meldt de Duitse krant Handelsblatt op basis van bronnen binnen de Duitse regering.
Het coronavaccin van AstraZeneca is een belangrijk onderdeel van de Nederlandse vaccinatiestrategie. Minister De Jonge heeft 11,7 miljoen doses van het vaccin gereserveerd. Nederland krijgt de komende tijd overigens een stuk minder AstraZeneca-vaccins dan was afgesproken.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Bill Gates, ik ben niet jouw proefkonijn!
Dit is de corona-persconferentie die je niet mag horen: ‘Ik ben hier om je wakker te houden’
Epilepsie bij kinderen effectief te bestrijden met natuurlijk middel. Deze professor levert meer bewijs dan we ooit hebben gehad
Islamitische terrorist maakte jacht op christenen, tot een ‘lichtbal uit de hemel’ zijn leven veranderde
‘Eigenlijk is het heel cynisch’: Pfizer veroorzaakt dit met zijn prik en heeft daar ook de oplossing voor
VIDEO: Tiener met hartstilstand ‘zag Jezus’
NPO-top verduisterde kritisch onderzoek over de NPO. Hier is het alsnog te lezen
Gigantisch ‘actief watersysteem’ verborgen onder het oppervlak van Mars. Wetenschappers vinden nieuw bewijs
Man belandt in hiernamaals tijdens bijna-doodervaring. Dit is wat hij zag