Het is hoog tijd om in te grijpen bij ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, stelde oud-minister Eduard Bomhoff in Wynia’s Week. Hij wees erop dat Nederland qua pensioenen lange tijd in de wereldtop stond.
Volgens ABP-voorman Harmen van Wijnen gaan we terug naar de ‘pensioenijstijd’ wanneer de nieuwe pensioenwet niet ingevoerd wordt.
“Het denigrerende ‘ijstijd’ botst met het jaarlijks herhaalde lovende oordeel van de professionals bij Mercer die Nederland zo roemen precies vanwege de bestaande [pensioen]wet,” zei Bomhoff, die in 2002 vicepremier was.
Onbeschoft
Hij voegde toe dat Jean Frijns, Jelle Mensonides en Dick Sluimers, die tot hun pensioen aan de top stonden bij ABP, zich herhaaldelijk hebben uitgesproken tégen de nieuwe wet.
De houding van Van Wijnen is ‘onbeschoft’ jegens zijn voorgangers, stelde Bomhoff.
Hij becijferde dat de beleggingen van het ABP in aandelen over de jaren 2012-2022 wereldwijd 24 miljard tekortschoten.
Snel ingrijpen
“Bij het ABP is zoveel mis, dat ik zou pleiten om daar snel in te grijpen,” citeert Cultuur onder Vuur de oud-minister. “Het pensioen verdwijnt in de Noordzee.”
Als het demissionaire kabinet zijn zin krijgt, gaat vanaf 2025 het nieuwe pensioenstelsel in. Als Bomhoff zijn zin krijgt, komt het er niet van: “Ik hoop dat de nieuwe pensioenwet onder zijn eigen gewicht bezwijkt.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Oud-productiemedewerker NOS: ‘Het NOS Journaal moet worden opgeheven’
Mysterieuze sterfgevallen: “UFO-onderzoekers omgebracht door mannen in zwart”
Gelekte documenten onthullen agenda Bilderbergconferentie
Het onderzoek naar ayahuasca, slingerplant van de ziel
Nieuw beleid werpt licht op invloed vrijmetselarij binnen de politie
Professor luidt de noodklok over aluminium in vaccins. Dit achtergehouden onderzoek wijst op de risico’s
Burgemeester Halsema snoert David Icke de mond: ‘Dit is precies waarom je op de Dam wil zijn’
D66 wil ‘helemaal niets’ strenger doen wat betreft immigratie: ‘Het is een goedkope verkiezingsstunt’
Encyclopedie van vliegende schotels (video)