Het nieuwe coronavirus, dat in China al minstens 132 mensen het leven heeft gekost, zou ‘vrijwel zeker’ afkomstig zijn van vleermuizen.
Verschillende websites wijzen erop dat het Wuhan Institute of Virolgy, dat zich vlak bij het epicentrum van de uitbraak bevindt, op 18 november 2019 een interessante vacature heeft geplaatst.
Het instituut was namelijk op zoek naar één of twee onderzoekers ‘die vleermuizen gaan gebruiken om het mechanisme te onderzoeken dat coronavirussen die ebola en Sars veroorzaken, in staat stelt om te blijven sluimeren zonder ziektes te veroorzaken’.
Ernstige ziektes
De vacature is geplaatst door het lab van dr. Peng Zhou van het Wuhan Institute of Virology, die zich heeft gespecialiseerd in het onderzoek naar vleermuizen.

Dr. Zhou kwam tot de ontdekking dat vleermuizen het coronavirus bij zich kunnen dragen zonder dat het een krachtige immuunreactie opwekt.
Bij mensen en andere zoogdieren kan dit virus wel een immuunrespons uitlokken en ernstige ziektes veroorzaken, zei hij.
Eén van de meest vooraanstaande experts op het gebied van virologie en immunologie in China werkt dus in een laboratorium waar gewerkt wordt met vleermuizen die dodelijke virussen bij zich hebben.
Umbrella Corp
Sommigen noemen dit laboratorium inmiddels ook wel Umbrella Corp, het bedrijf dat in de Resident Evil-reeks verantwoordelijk is voor de verspreiding van een virus dat mensen verandert in zombies.
Dus om samen te vatten:
Sinds 2009 leidt Peng het Chinese onderzoek naar het immuunmechanisme van vleermuizen die dodelijke virussen overdragen.
Hij onderzoekt vooral hoe en waarom vleermuizen besmet kunnen raken met virussen die ebola en Sars veroorzaken, en toch gezond blijven.
Dr. Peng veranderde verschillende immuunpaden bij vleermuizen zodat ze toch ziek werden.
Onervaren onderzoekers
Hij onderzocht daarnaast gemuteerde varianten van het coronavirus die de resistentie doorbreken.
Deze varianten lijken uit het laboratorium te zijn ontsnapt.
Het lab van dr. Peng nam halverwege 2019 onervaren onderzoekers aan om te helpen bij het onderzoek naar coronavirussen en vleermuizen.
Hieronder vindt u een aantal papers die dr. Zhou recentelijk heeft gepubliceerd:
- Dampened STING-Dependent Interferon Activation in Bats
- Fatal swine acute diarrhoea syndrome caused by an HKU2-related coronavirus of bat origin
- IFNAR2-dependent gene expression profile induced by IFN-α in Pteropus alecto bat cells and impact of IFNAR2 knockout on virus infection
- Immunogenicity of the spike glycoprotein of Bat SARS-like coronavirus
- Bat severe acute respiratory syndrome-like coronavirus ORF3b homologues display different interferon antagonist activities
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Florida: Meer dan helft patiënten die levensreddende covidbehandeling krijgen, is volledig ingeënt
Zorgeloos gezond
Nijmeegs ziekenhuis bomvol wegens onverklaarbaar veel spoedopnames, hoe kan dat?
Verzet tegen Rothschilds City of London
‘Fatsoenlijke’ Bontenbal geconfronteerd met oude tweet: ‘Stompzinnige, kwaadaardige opmerkingen over klimaatverandering’
Ongeloof over besluit Openbaar Ministerie om Timmermans niet te vervolgen: ‘Rechtsstaat, iemand?’
Mysterieuze radioflitsen waargenomen op 11 miljard lichtjaar
Syrië: Amerikaanse luchtaanval raakt gifgasdepot terreurgroep IS, honderden slachtoffers
Beeld VOC-legende valt van sokkel