Volgens de bekende Amerikaanse onderzoeksjournalist Seymour Hersh hebben de Verenigde Staten de Nord Stream-pijpleidingen opgeblazen. Het was een geheime operatie van de CIA, schrijft Hersh in een lijvig artikel op Substack.
De 85-jarige Hersh is na zijn onderzoek tot de conclusie gekomen dat de enorme explosies bij de pijpleidingen het gevolg waren van een geheime operatie van het Witte Huis, bericht de Britse krant The Times.
Mijnen
De operatie is uitgevoerd door de CIA in samenwerking met Noorwegen, stelt Hersh. De onderzoeksjournalist, die eerder een Pulitzerprijs won, schrijft dat Amerikaanse diepzeeduikers mijnen langs de pijpleidingen hebben geplaatst terwijl de NAVO in de regio een militaire oefening hield. De mijnen zijn later van een afstand tot ontploffing gebracht.
In zijn artikel schrijft Hersh dat de Amerikaanse president Joe Biden na maanden plannen de knoop doorhakte. De missie moest zodanig uitgevoerd worden dat de explosies niet gelinkt konden worden aan de VS.
Sabotage
In september vorig jaar werden er vier lekken ontdekt in de gaspijpleidingen Nord Stream 1 en 2 na explosies in de buurt van het eiland Bornholm in de Oostzee. Men ging er al vrij snel van uit dat er sprake was van sabotage. Rusland ontkende alle betrokkenheid.
In februari vorig jaar kondigde Biden al aan dat hij ‘een einde’ zou maken aan Nord Stream 2.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Worden we na de dood opgewacht door overleden geliefden?
Tegenstander Trudeau: ik zou ministers verbieden om deel te nemen aan het World Economic Forum
Verbazing om uitspraken Europarlementariër GroenLinks-PvdA: ‘De totale schaamte voorbij, onthutsend’
Gynaecoloog slaat alarm over enorme daling geboortecijfer en roept op tot prikstop
Marion Koopmans krijgt ‘acute gastro-enteritis-aanval’ na monsterzege Wilders
Wetenschap bevestigt: kunstmatige zoetstoffen zijn niet goed voor je
Buitenaards leven in Soest
Beelden documentaire Gaddafi afkomstig uit computerspel
Macron in het zadel geholpen door Rothschild-toplieden. Lees hier hoe ze dat geflikt hebben