Sinds 1987 krijgen kinderen de BMR-prik tegen bof, mazelen en rodehond. Het vaccin zou veilig en effectief zijn, maar oprichtster van Stichting Vaccinvrij Door Frankema reageert in een nieuwe minidocu van Ongehoord Nederland kritisch: “De veiligheid is nooit echt aangetoond en dit hebben we ook bevestigd gekregen uit een Wob-onderzoek.”
Zij vindt de claim van veiligheid daarom misplaatst: “Het is gewoon een marketing-slogan.”
Bang
Steeds meer ouders lijken vraagtekens te zetten bij die veiligheidsclaim, want sinds 2015 daalt de vaccinatiegraad onder kinderen. Nieuwe vaccins worden vaak alleen vergeleken met oudere vaccins, terwijl onafhankelijk onderzoek naar mogelijke langetermijneffecten beperkt is.
Op de vraag waarom zulke studies niet breder worden uitgevoerd, antwoordt Frankema: “Ik denk dat men bang is te ontdekken dat die vaccins helemaal niet zo veilig zijn.”
We kunnen u dat onderzoek niet overleggen
Ze diende een Wob-verzoek in bij het RIVM, ministerie van VWS en het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) en verzocht om veiligheidsonderzoeken die definitief aantonen dat de veiligheid gegarandeerd kan worden.
Frankema werd uitgenodigd bij het RIVM om uit te leggen wat ze bedoelde met ‘veilig’. Na jarenlang traineren dwong ze het antwoord af via de rechter. Toen zei de overheid niet met zoveel woorden: we kunnen u dat onderzoek niet overleggen.
Eerder onthulde Robert F. Kennedy Jr., die nu minister van Volksgezondheid onder Trump is, tijdens een speech dat geen van de 72 prikken die kinderen in de VS moeten halen, is getest op veiligheid. Dus ook de BMR-prik niet. Anthony Fauci noemde hem een leugenaar, maar na een jaar juridisch getouwtrek moesten zijn advocaten toegeven dat Kennedy gelijk had.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Arts springt in de bres voor data-speurders en zet wetenschapsjournalist van de Volkskrant op zijn plek
Vooraanstaande Duitse viroloog erg sceptisch over coronavaccin: dit kan er gebeuren
Universiteit: je brein saboteert je dieet — zo zet je het uit
EU wil stemming over Chat Control er via een spoedprocedure doordrukken, Europarlementariërs slaan alarm
Jullie, de mainstream media, willen geen aandacht geven aan 9/11. Jullie moeten ons als complotgekkies blijven wegzetten. Lees dit interview
Amerikaanse overheid geeft 21 biljoen dollar uit, en niemand weet waar het geld naartoe is gegaan
35 overheidsrapporten geanalyseerd met AI: ‘Wat eruit kwam over Nederland wil niemand horen’
Minister De Jonge sluit deal voor miljoenen coronavaccins na gulle donaties Bill Gates. Toeval?
David Icke ontmaskert complot rond 9/11. Dit is ‘één van de meest controversiële boeken ooit geschreven’