Er is een technische fout ontdekt in het experiment met als uitkomst dat deeltjes sneller gingen dan het licht.
De Europese Organisatie voor Kernonderzoek (CERN) maakte in september vorig jaar de resultaten bekend van een onderzoek waarbij zogeheten neutrino’s naar een laboratorium voor deeltjesfysica in het Italiaanse L’Aquila werden gestuurd.
De reis die begon in het Zwitserse Genève werd 60 nanoseconden sneller afgelegd dan het licht. De resultaten haalden in feite de relativiteitstheorie van Albert Einstein onderuit. Zijn theorie gaat ervan uit dat niets sneller kan gaan dan licht.
GPS-systeem
Een woordvoerder van CERN heeft vandaag bekend gemaakt dat wetenschappers een fout hebben ontdekt in het GPS-systeem dat de aankomst van de deeltjes moet registreren.
Gezegd wordt dat de glasvezelverbinding tussen het GPS-systeem en de computer die alle informatie opslaat niet goed werkte.
Dit jaar nog zal het experiment met de subatomische deeltjes door CERN herhaald worden met een betere glasvezelverbinding. Dan moet blijken of de deeltjes zich houden aan de universele snelheidslimiet of deze opnieuw weten te overschrijden.
Bron: NOS.nl
Gerelateerd:
- Routekaart naar 2012: Neutrino’s zijn mogelijk tachyonen
- Neutrino’s en multiversa: Een nieuwe kosmologie wenkt
- Deeltjes reizen na nieuw experiment nog steeds sneller dan licht
- ‘Lichtsnelheidneutrino’s’ wijzen naar nieuwe fysieke realiteit
- Buitenaardse schepen zorgen voor mysterieuze incidenten bij Large Hadron Collider
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“Pentagon verklaart openlijk: Escalatie met Rusland gedreven door financiële belangen”
HPV-vaccins zijn gevaarlijk. Deze nieuwe documentaire toont het voor eens en altijd aan
Triagist Tessa: ‘De weken nadat de bevolking zich kon laten vaccineren werd het pas echt bizar’
Ongevaccineerde Novak Djokovic wint door Moderna gesponsorde US Open
Kijk: Voetballer (ex-Panathinaikos) zakt op het veld in elkaar na hartaanval
Nooit vergeten: dit zei Rutte in 2016 over toetreding van Oekraïne tot de EU
VIDEO: “Centrale banken onderdrukken goudprijs om valuta te manipuleren”
Zo probeert Trudeau vrijheidstruckers weg te jagen uit Ottawa: ‘Ze spelen smerige spelletjes’
Congreslid over ontslag Flynn: “Ze proberen een nieuwe Koude Oorlog uit te lokken”