Banken behoren volgens de laatste peilingen tot de minst geliefde bedrijven vanwege hun rol in de wereldwijde financiële crisis.
Die reputatie zou nog wel eens verder kunnen verslechteren dankzij één van de meer controversiële praktijken van de financiële instellingen: voedselspeculatie.
Banken en andere financiële speculanten gokken op de financiële markten steeds meer op voedselprijzen, aldus de World Development Movement.
De meest arme huishoudens ter wereld geven nu zo’n 70 procent van hun inkomen uit aan voedsel. Volgens de Verenigde Naties stegen de voedselprijzen in februari dit jaar tot een recordhoogte.
De Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OECD) schat dat de prijs van graan het komende decennium met 20 procent zal stijgen. Dat is minder dan de prijs van vlees, die naar verwachting met een derde zal gaan stijgen.
Bekijk de volgende informatieve illustratie van de World Development Movement:
Bron: Huffingtonpost.com
Gerelateerd:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Advocaat dagvaardt volledige geldstelsel: “Het is niet rechtvaardig dat banken geld uit het niets scheppen”
Christoffel Columbus was een genocidale maniak (en niet de ontdekker van Amerika)
Ex-legerarts doet boekje open: ‘Er zijn meer soldaten gestorven door de prik dan covid’
Arjan, die volgens het OM ’terroristen trainde’, vrijgesproken in soevereinenproces: ‘Hele rare situatie’
Amerikaanse journalist reist af naar de Donbas en wat hij daar aantreft staat in schril contrast met berichten in de media
Rusland maakt nazi-bataljon dat ‘dood en verderf zaait’ in Oost-Oekraïne onschadelijk
Monsanto aangeklaagd door duizenden kankerpatiënten. Wat je moet weten over deze opzienbarende zaak
Huizen gasvrij maken kost veel meer dan het kabinet had beloofd. ‘Het is een drama, echt absurde bedragen’
We betalen te veel premie en bouwen te weinig pensioenrecht op. Bekijk dit gesprek over cruciale fouten in het pensioenstelsel