Van Dijk Educatie is de grootste leverancier van schoolboeken in Nederland. Als je naar school gaat, is de kans dus groot dat je een boek van Van Dijk onder je neus gedrukt krijgt. Het bedrijf levert elk jaar meer dan 7 miljoen studieboeken aan scholen en leerlingen in het voortgezet onderwijs.
In december 2016 werd het bedrijf gekocht door de investeringsmaatschappij TowerBrook, waarvan miljardair George Soros één van de grootste kapitaalverstrekkers is en dat is voortgekomen uit Soros Fund Management.
Wie het lesmateriaal controleert, beïnvloedt het wereldbeeld van de volgende generatie. pic.twitter.com/6jQ5BKqqAa
— Mees Wijnants (@MeesWijnants) January 12, 2026
Hij zit achter alle dingen die je ‘woke’ zou kunnen noemen
Soros bepaalt niet zelf wat Nederlandse kinderen te horen krijgen, maar de linkse ideologie van de miljardair dringt via TowerBrook en Van Dijk wel verder door in het onderwijs.
Hij investeert veel geld in het promoten van ngo’s en die ngo’s promoten dan weer immigratie, LGBTQ-onderwijs, diversiteit en klimaatplannen. Hij zit achter alle dingen die je ‘woke’ zou kunnen noemen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






WEF-pion Hoekstra laat boeren stikken: ‘CDA werkt keihard om The Great Reset te implementeren’
Karim Aachboun vraagt met billboards langs snelwegen aandacht voor rechtszaak tegen Rutte
Duitse Bondsdag probeert UFO-studies uit alle macht geheim te houden
Sluiproutes van de macht: revoluties en geheime netwerken van 1776 tot heden
Heeft RTL soms een geheime agenda? Ontdek hier de link met Bilderberg, Bertelsmann en… Soros
Kijk: ook staatssecretaris Knops (CDA) betrapt op overtreden coronaregels
Kijk: Bussen vol jonge mannelijke asielzoekers gedropt in Kijkduin – ‘Nul inspraak omwonenden!’
Nederland probeert bewijs rond MH17-ramp te verbergen. Diplomate wijst op onregelmatigheden
Onderzoekers staan op het punt geheime kamer te vinden in Grote Piramide. Wat gaan ze aantreffen?