Saffraan blijkt te beschikken over geneeskrachtige eigenschappen. De specerij werkt mogelijk net zo goed bij ADHD als Ritalin.
Duizenden jaren geleden werd saffraan al gebruikt bij lichamelijke klachten. Nog steeds wordt de specerij ingezet tegen depressie en alzheimer.
Onderzoekers van de Universiteit van Teheran in Iran hebben recentelijk de effecten van saffraan vergeleken met die van Ritalin bij kinderen die gediagnosticeerd zijn met ADHD.
Alternatief
Men is hard op zoek naar een alternatief voor Ritalin, aangezien een derde van de gebruikers er niet op reageert of veel last ondervindt van de bijwerkingen.
Proefpersonen kregen een aantal weken lang Ritalin of saffraan toegediend. Na drie en zes weken werden de symptomen gemeten aan de hand van vragenlijsten.
Net zo effectief
De wetenschappers concludeerden dat een behandeling met saffraan net zo effectief is als Ritalin bij de bestrijding van de symptomen.
Ze pleiten dan ook voor vervolgonderzoek.
De studie is gepubliceerd in het Journal of Child and Adolescent Psychopharmacology.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






BBB-minister ‘neemt het stikstofprobleem zeer serieus’: ‘Heeft u al spijt, kiezer?’
Sky News-presentator straft Rutte af: Nederland lijkt ‘af te glijden naar dictatuur’
Buitenaardse intelligenties ‘hebben boodschappen voor ons’
De epidemie verspreidt zich vrijwel uitsluitend onder gevaccineerden: ‘Nu wordt het echt interessant’
‘Brussel is net als de Scientologykerk’ (video)
Afgrijzen om uitspraken Ollongren over Oekraïne: ‘Het is D66 ten voeten uit’
Oorlogspropaganda in Nederlandse media gaat in hoogste versnelling: ‘Wat een volslagen bizar artikel’
Dit is hoeveel belastinggeld naar de ongekozen en ondemocratische WHO gaat
Aantal IC-opnames in Israël gaat na vierde injectie door het dak