Ruimtevaartdeskundige Coen Vermeeren van de TU Delft werd eerder onder toezicht gesteld omdat hij openlijk het bestaan van UFO’s erkende, maar krijgt nu bijval van een collega van de Radboud Universiteit.
Taede Smedes van de Radboud Universiteit Nijmegen is van mening dat Vermeeren nooit onder toezicht had mogen worden gesteld omdat hij gelooft in UFO’s.
In Nederland wordt vooral over UFO’s gegiecheld. Ten onrechte, vindt Smedes, omdat er te veel curieuze fenomenen zijn die niet zomaar terzijde kunnen worden geschoven.
Serieus genoeg
Docent lucht- en ruimtevaarttechniek Coen Vermeeren moet concluderen dat verreweg de meeste UFO-meldingen kunnen worden verklaard, maar dat de herkomst van een deel serieus genoeg is om in ieder geval te onderzoeken. Hij is ervan overtuigd dat sommige meldingen een buitenaardse oorsprong hebben.
Vermeeren merkt op dat het fenomeen in andere landen wel serieus wordt onderzocht. In landen als Argentinië, Chili, Peru, Rusland, Groot-Brittannië, België en Italië worden UFO’s door overheidsinstanties en wetenschappers al langer serieus genomen. Zo werd in Frankrijk in 1999 het Cometa-rapport aan president Chirac en premier Jospin aangeboden, een rapport over Franse UFO-waarnemingen van een overheidsinstantie die bestond uit wetenschappers, ingenieurs, luchtmachtgeneraals, meteorologen en wapendeskundigen.
Reptielachtige buitenaardsen
Dat veel onzin wordt verspreid over UFO’s en dat sommigen er de vreemdste ideeën op na houden is volgens Vermeeren nog geen reden om het fenomeen dan maar niet te onderzoeken, zo schrijft hij in de Volkskrant.
Smedes vindt het echter niet ‘handig’ van Vermeeren dat hij zich inlaat met de mensen achter de website Niburu, waar men gelooft dat de Aarde hol is en dat de financiële wereld wordt geregeerd door reptielachtige buitenaardsen. Ook is de godsdienstfilosoof van mening dat Vermeeren zich beter niet had kunnen uitspreken over onderwerpen als nulpuntenergie, chemtrails, et cetera.
Ethiek
De vraag is nu wat Vermeeren fout heeft gedaan. Wie herinnert zich nog de inspanningen van astronoom en scepticus Carl Sagan die meerdere malen bij NASA en de Amerikaanse overheid aandrong op onderzoek naar UFO’s?
In 2010 verscheen in de Verenigde Staten een baanbrekend boek van onderzoeksjournaliste Leslie Kean waarin ze legergeneraals, piloten en overheidsfunctionarissen aan het woord laat over UFO’s. De waarnemingen worden door meerdere bronnen gestaafd en zijn door de Amerikaanse Freedom of Information Act (FOIA) boven water gehaald.
Het voorwoord van het boek werd geschreven door oud-stafchef van het Witte Huis John Podesta, die zich al sinds 2002 inzet om Amerikaanse UFO-documenten boven tafel te krijgen.
Vrijheid
Ondanks de hoge giechelfactor die UFO’s hebben in Nederland vindt Smedes dat de wetenschap moet staan voor intellectuele vrijheid, vrijheid van onderzoek en het durven stellen van kritische vragen die wellicht indruisen tegen meningen van de mainstream. Dat durft Vermeeren volgens hem aan.
“Het is erg onwetenschappelijk als Vermeeren de mond wordt gesnoerd vanwege het gejammer van een ideologisch gedreven vereniging (Stichting Skepsis) terwijl het wetenschappelijke probleem van onverklaarbare waarnemingen van fenomenen in het luchtruim onaangeroerd op tafel blijft liggen,” besluit hij.
Bron: Volkskrant.nl
Gerelateerd:
- De Telegraaf: ‘UFO’s bestaan!’
- The New Reality Show – Coen Vermeeren over de aardeveranderingen
- Een universitaire kijk op UFO’s: ze bestaan! (video)
- Bekendmaking van buitenaardse hulp: Heeft u de moed?
- 2012 voor dommies, de angst voorbij (e-boek)
- Waarschuw ons Google. Voor reguliere media, wetenschappers en deskundigen
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Kijk in de supermarkt goed op de verpakking: deze E-nummers verhogen kans op kanker
Ambulancehulpverlener: ‘Wat ik de afgelopen 1,5 jaar heb meegemaakt slaat alles!’
Genetici ontkrachten Out of Africa-theorie
LinkedIn verwijdert account Kamerlid Van Haga: ‘Tijd om ze keihard aan te pakken!’
Wat doe jij tegen de onzekerheid door deze bizarre tijden?
Wellink waarschuwt: ‘EU kan uit elkaar vallen als we Italië niet helpen’. Zo reageert het internet
Ik had gelijk, zegt professor die voorspelde dat pandemie in 70 dagen vanzelf uitdooft
Schoolverlater verandert na hoofdletsel in wiskundig genie
Tumor verdwijnt bij wonderbaby dankzij cannabisolie op speen