Het stikstofprobleem is echt Nederlands, uitgelegd in acht grafieken, kopte de NOS zondag. Volgens het RIVM wordt twee derde van de stikstofdepositie in Nederland zelf veroorzaakt, met name door de landbouw, schrijft de NOS.
Nog enkele opmerkelijke passages: ‘Binnen Europa behoort Nederland, gerekend per hectare, tot de koplopers in de uitstoot van stikstof’. En: ‘Hoewel de uitstoot en depositie van stikstof in de afgelopen decennia fors gedaald zijn, hebben natuurgebieden er nog steeds last van. Stikstof die in een natuurgebied neerdaalt, verdwijnt niet zomaar, en ‘stapelt’ zich jarenlang op’.
Schande voor ons land
De NOS oogst een storm aan kritiek met dit artikel. “Het ‘stikstofprobleem’ is alleen écht Nederlands omdat ons kabinet onder leiding van de VVD en D66 een juridisch probleem in stand houdt. Dat is een schande voor ons land en catastrofaal voor onze boeren en voedselzekerheid,” zegt Tweede Kamerlid Wybren van Haga.
Professor Han Lindeboom – ja, die professor Han Lindeboom – schrijft: “Hebben jullie de beschrijving van het stikstofprobleem als item in het NOS Nieuws gezien? Er staan nogal wat foute getallen in die door het RIVM zijn aangeleverd. Hoogste tijd om er eens kritisch naar te kijken.”
“En op basis van dit gerammel moeten de boeren weg, schandalig,” verzucht de professor.
Krampachtig doordrukken van het overheidsnarratief
BVNL-bestuurder Hans van Tellingen reageert op Lindeboom: “En dit is een D66-wetenschapper, hè? Het stikstofbeleid is gebouwd op drijfzand. Dat zegt hij ook.”
“De manier waarop de NOS bericht over stikstof en de boerenacties geeft duidelijk aan wat er van de media is geworden: ooit was de functie het controleren van de macht, nu is het het krampachtig doordrukken van het overheidsnarratief,” klaagt rechtsfilosoof Raisa Blommestijn.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Malawische president levert salaris in en doet regeringstoestel weg
Pepijn van Houwelingen over aanslag op Nord Stream-gaspijpleidingen: ‘Waarom is dit een taboe?’
Amerika evacueert IS-terroristen om ze elders te kunnen inzetten. Minister zegt in dit interview wat niemand wil horen
Officiële dodental coronavirus ‘veel te laag’. Wat is er aan de hand?
Is de dood een illusie?
Omstreden plan voor Chat Control ligt stil na Duitse draai: ‘Dit is een politiestaat in het kwadraat’
Hulpverlener gooit uit protest uniform in kliko: ‘Waar is dit maffiakabinet in godsnaam mee bezig?’
Deze wetenschapper kondigde in 2017 aan: er zullen miljarden mensen moeten verdwijnen
Amerikaanse miljardair George Soros is een crimineel die een mondiaal schaakspel speelt. VN-ambassadeur haalt fel uit