Al jaren wordt gediscussieerd over de vraag of er reusachtige piramides staan in Bosnië en Herzegovina.
Jaren geleden stuitte archeoloog Semir Osmanagic naar eigen zeggen op 30.000 jaar oude bouwwerken, waarbij de Egyptische piramides in het niet vallen.
“In het begin was 90 procent van de mensen tegen het project,” zegt Nedzad Secerovic, eigenaar van een souvenirwinkel. “Nu is het ongeveer 50-50.”
Respect
“We lachten Osmanagic eerst uit en dachten dat hij gek was,” vervolgt hij. “Nu behandelen we hem steeds meer met respect.”
De archeoloog claimt dat er drie piramides zijn te vinden rond Visoko. Eén van die piramides is de Zonnepiramide, die naar de poolster wijst.
“Ik wist op basis van die twee elementen – geometrie en ligging – dat dit geen natuurlijke heuvel was, maar een bouwwerk,” zegt hij.
Geeft toe
“Na duizenden jaren te zijn blootgesteld aan wind, water en regen, zijn de piramides bedekt,” aldus de 57-jarige Bosnische Indiana Jones.
Hij merkt op dat op zeven plekken inmiddels blokken beton zijn gevonden die uit hoogwaardiger materiaal bestaan dan hedendaagse gebouwen.
Carl Fegan, een Amerikaanse archeoloog die twijfelt aan de echtheid van de piramides, geeft toe dat in de heuvels daadwerkelijk archeologische sites zijn te vinden.
Enorme verandering
“Maar zonder context en zorgvuldig onderzoek zijn ze betekenisloos,” zegt Fegan.
Osmanagic reageert: “Wij claimen dat zich daar een bouwwerk onder de grond bevindt. De enige manier om het te vinden is door opgravingen te verrichten. Wat is dan het probleem?”
“De ontdekking staat haaks op wat ze ons op school vertellen over de menselijke geschiedenis,” voegt hij toe. “We moeten onze geschiedenisboeken veranderen. Het is een enorme verandering.”
Weerstand
“Om die reden is er binnen het culturele establishment zoveel weerstand tegen dit project,” klinkt het.
Albert Coruna uit Mexico is geïnteresseerd in wat hij ‘alternatieve geschiedenis’ noemt. Hij besloot zich aan te melden als vrijwilliger.
Mystieke ervaring
Hij zegt de ‘energiestromen’ waar sommige piramides bekend om staan te hebben gevoeld en zegt dat ‘elke dag een mystieke ervaring is’.
Maria Sofie, een andere vrijwilliger, zegt: “Thuis kijken ze me raar aan als ik over de piramides begin. Hier kunnen we er gewoon met elkaar over praten.”
[Radio Free Europe/Radio Liberty]







Aanslag sikh-tempel en de Siriusfilm van Steven Greer
Verkiezingssoftware getest door bedrijf dat is opgericht door lid Kiesraad: ‘Slager die zijn eigen vlees keurt?’
Immunoloog waarschuwt: ‘Er komt iets nieuws op ons af’
Uitspraken Rutte zetten kwaad bloed: ‘Wat een ongekend autoritaire toon’
In Australië is iets heel merkwaardigs aan de hand
Onthuld: Leden supercommissie VS omgekocht door grote corporaties
“Vieze spelletjes van bedrijven die niets geven om de gezondheid van bijen of die van u”
Ik denk niet dat deze is gemaakt door mensen. Piloten ontdekken mysterieuze graancirkel in Frankrijk
De monarchie moet worden opgedoekt! Zo reageren parlementsleden na de ‘anti-democratische stap’ van ‘dictator’ Boris Johnson