Broccoli beschermt tegen verschillende kankersoorten, waaronder borst-, prostaat-, darm- en leverkanker. Deze laatste vorm houdt verband met obesitas.
Broccoli zorgt ervoor dat er minder vet wordt opgenomen in de lever.
Elizabeth Jeffery van de Universiteit van Illinois heeft nu voor het eerst de beschermende effecten van broccoli voor de lever onderzocht. Haar onderzoek is verschenen in het Journal of Nutrition.
Vijf keer meer kans
Het westerse eetpatroon wordt onder meer gelinkt aan niet-alcoholische leververvetting. Deze aandoening kan leiden tot leverkanker.
“We vonden met het oog op de huidige obesitasepidemie in de Verenigde Staten dat leverkanker beter onderzocht moest worden,” aldus Jeffery.
“Overgewicht verhoogt het risico op leverkanker, in het bijzonder voor mannen. Als er bij hen sprake is van overgewicht lopen ze vijf keer meer kans om leverkanker te krijgen,” zei ze.
Verschillende diëten
Tijdens het onderzoek kregen groepen muizen verschillende diëten, waaronder een typisch westers dieet.
Bij de muizen die een westers dieet aten, zagen de wetenschappers een toename van het aantal en de grootte van de kankercellen in hun lever.
Als broccoli werd toegevoegd aan het dieet nam het aantal kankercellen weer af.
Goed idee
De dieren die broccoli aten waren gezonder en ook was hun lever beter in balans.
“Het is niet voor iedereen even makkelijk om minder vet te eten, zeker niet gezien het grote aanbod aan fastfoodrestaurants,” lichtte Jeffery toe.
“Het is een goed idee om deze groente veelvuldig aan je dieet toe te voegen,” besloot ze.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kernfusie levert voor het eerst meer energie op dan het kost
Vergeet Atlantis. Er ligt een verloren continent verborgen onder Europa
Gideon van Meijeren komt zondag naar het Museumplein: ‘Zwichten is geen optie’
“Er is geen twijfel dat we door buitenaardse levensvormen worden bezocht. Beyond doubt”
Het ware doel van de stikstofcrisis, CO2-crisis en woningcrisis. Waarom al het ‘crisisbeleid’ tot hetzelfde leidt
Wat valt jou op aan de timing van de aanklachten tegen Trump?
Witte Huis-woordvoerder verbijstert journalisten: “Ons doel is om Syrië te destabiliseren”
DNA-pionier en Nobelprijswinnaar: “Leven naar aarde gebracht door intelligente buitenaardsen”
BRICS-landen komen met gezamenlijke verklaring en dat is niet iets om blij van te worden