Investeringsbankier Catherine Austin Fitts sprak in een interview met Breeauna Sagdal over voedselzekerheid en CBDC’s, en het terugslaan tegen ‘de meest ingrijpende vorm van tirannie die ooit heeft bestaan’.
In de afgelopen 70 jaar is er nooit zo weinig rundvee geweest als nu, onze voedselzekerheid is uitgehold en onze middenklasse is weg, merkte Sagdal op. “Wat is het doel voor de volgende fase en hoe stoppen we het?” vroeg ze.
Fitts reageerde dat mensen binnen de centrale banken nieuwe technologieën gebruiken om controle te centraliseren. De aanstaande CBDC’s gaan dan ook niet over financiële inclusie, maar financiële controle, benadrukte ze.
Tirannie
Ze waarschuwde dat CBDC’s overheden de bevoegdheid kunnen geven om te bepalen hoe geld wordt uitgegeven, maar ook of het überhaupt uitgegeven kan worden. “Als je in je huis bent opgesloten en je huis niet kunt verlaten, werkt je geld niet buiten je huis. Als ze niet willen dat je pizza eet, kun je geen pizza eten.”
Dit is vergelijkbaar met de sociale kredietscore van de Chinese Communistische Partij, zei Fitts. “We hebben het hier over de meest ingrijpende vorm van tirannie die ooit op deze planeet heeft bestaan.”
Stille oorlog
Dit systeem is langzaam om ons heen opgebouwd en we zijn nu op een punt aangekomen dat het zichtbaar begint te worden, voegde ze toe. Ze spreekt van een ‘stille oorlog’.
Om controle te krijgen over het geld moet je de controle zien te krijgen over de voedselvoorraad. Tijdens recente crises – van de pandemie tot natuurrampen – hebben de mensen die het geld drukken veel grond ingepikt, stelde Fitts.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Osteoporose is gebaseerd op een leugen waar Big Pharma miljarden aan verdient (en de medicijnen maken je botten juist brozer)
De demonisering van Thierry Baudet is in volle gang. Kijk hoe de linkse deugelite reageerde op zijn verpletterende verkiezingsoverwinning
Scholen kunnen niet meer om de nieuwe kinderen heen
Verdachte strepen: Griekse Groenen eisen dat overheid einde maakt aan het sproeien van chemtrails
‘Monomane’ minister De Jonge onder vuur om interview met NU.nl: ‘Dit is een nieuw dieptepunt’
We zijn niet alleen: Dolfijnen spreken universele taal
Lange Frans geeft speech op Museumplein: ‘We staan op het punt van een grote wereldwijde verandering’
Amerika heeft gaspijpleidingen Nord Stream 1 en 2 opgeblazen, zegt Poolse ex-defensieminister
Bijval voor wetenschapper die bestaan UFO’s erkent