Forum voor Democratie voert al geruime tijd het debat over de zogeheten NAVO-verplichtingen, geheime verplichtingen waaraan het kabinet geacht wordt te voldoen. Kabinetsleden werden kort na hun aantreden door de AIVD en NCTV gebrieft over deze verplichtingen.
Minister van Justitie Van Weel (VVD) blijft volhouden dat het slechts om inspanningsverplichtingen gaat, maar uitspraken van onder meer minister Agema doen anders vermoeden, aldus de partij.
Tijdens het recente debat hierover in de Tweede Kamer kwam naar voren dat niet Nederland zelf, maar de NAVO bepaalt welk vertrouwelijkheidsniveau van toepassing is. Zelfs de geheimhouding is dus niet in nationale handen.
Forum voor Democratie voert al geruime tijd het debat over de zogeheten ‘NAVO-verplichtingen’ – geheime verplichtingen waaraan het kabinet geacht wordt te voldoen.
Minister Van Weel blijft volhouden dat het slechts om inspanningsverplichtingen gaat, maar uitspraken van onder… pic.twitter.com/Qc0D3Vj0vW
— Forum voor Democratie (@fvdemocratie) May 22, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Volledig aan het oog van de Kamer onttrokken
FVD maakt zich grote zorgen over deze gang van zaken. De Nederlandse bevolking heeft recht op volledige transparantie over internationale afspraken die impact hebben op onze veiligheid, democratie en soevereiniteit, vindt de partij.
“Al deze verplichtingen zijn volledig aan het oog van de Kamer en onze democratie onttrokken. Ministers worden daar vlak na hun aantreden in het geheim door de inlichtingendiensten, door de NCTV over geïnformeerd en alles wijst erop dat dat op een verplichtende wijze gaat,” merkt Kamerlid Pepijn van Houwelingen op.
Hij vroeg om de briefing, maar minister Van Weel zei dat hij die vraag zou doorgeleiden naar het ministerie van Algemene Zaken. Dat terwijl baas van de NCTV Aalbersberg, die dit alles coördineert, op dat moment naast hem zat.
Alarmbellen
Van Weel lichtte toe dat de briefings zijn georganiseerd op verzoek van het ministerie van Algemene Zaken van Schoof, zelf voormalig baas van de NCTV. De minister zei dat het al dan niet vrijgeven van de briefings aan het ministerie van Algemene Zaken is.
“Dat is eigenlijk de situatie die we nu hebben. De minister zegt: ik kan [de briefings] helaas niet vrijgeven, want ik krijg daarvoor geen toestemming van de heer Aalbersberg. Dan gaan alle alarmbellen af,” benadrukt Van Houwelingen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Florida: minder doden zónder lockdown. ‘Ik had gelijk!’
Ex-Pfizer-VP Mike Yeadon waarschuwt voor prikken tegen coronavarianten: ‘Dit zijn geen vaccins’
NASA geeft koude fusie toe
Kroatische vrouw overlijdt dag na coronavaccin
Arts voorspelt mondiale aanval: ‘Dit wordt groter dan corona!’
VIDEO: Mysterieuze draaiende ijscirkel ontdekt in Washington
De Oranjes zitten vuistdiep in de ‘Postcodeloterijmaffia’
Bloedmaan leidt tot voorspellingen over einde van de wereld
Volg het geld: dit is de WEF-man achter de nieuwe president van Argentinië