Nieuw onderzoek laat zien dat hennep zulke krachtige antikankereffecten heeft dat de plant de ontwikkeling van eierstokkanker vertraagt en voorkomt dat kanker uitzaait.
Hennep wordt onder meer gebruikt voor kleding en andere textielproducten. Hennepzaden worden zelfs gebruikt als voedselproduct.
Studenten van de Sullivan University in Kentucky hebben onlangs onderzoek gedaan naar de medicinale eigenschappen van een extract van hennepplanten.
Helpen tegen uitzaaiingen
“Hennep bevat net als cannabis therapeutische stoffen zoals cannabidiol, cannabinol en tetrahydrocannabinol,” zei onderzoekster Sara Biela.
“De therapeutische werking van hennep is echter nog niet tot in detail bestudeerd,” voegde ze toe.
Tijdens het onderzoek werden eierstokkankercellen blootgesteld aan het extract. De celmigratie bleek drastisch af te nemen. Dat wijst erop dat hennep kan helpen tegen uitzaaiingen.
Verklaren
De plant bleek daarnaast de afscheiding van interleukine-1 beta terug te dringen. Deze moleculen werken ontstekingen in de hand en zijn gelinkt aan de ontwikkeling van kanker.
Dit zou de antikankereffecten van het extract kunnen verklaren, aldus de onderzoekers.
De studenten zeiden verder dat het extract net zo goed werkt tegen kanker als chemotherapie of zelfs beter, maar naar verwachting geen negatieve bijwerkingen heeft.
Beter
“Hennep vertraagt de ontwikkeling van eierstokkanker net zo goed als het huidige kankermedicijn cisplatine, of zelfs beter,” zei onderzoeker Chase Turner.
“Aangezien cisplatine zeer giftig is, verwachten we dat hennep minder bijwerkingen heeft,” voegde hij toe. “Maar dat moet in de toekomst worden getest.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Insmeren kan dodelijk zijn. Dit is wat er gebeurt als zonnebrandcrème wordt blootgesteld aan zonlicht
Kijk: Deze analyse over de oorlog in Oekraïne ‘hoor of zie je op de Nederlandse tv nergens’
‘Experts’ betichten deze Utrechtse hoogleraar van ‘Russische desinformatie’, alle reden dus om haar lezing te bekijken
Kijk: Minister Kuipers weigert antwoord te geven op vraag die Gideon van Meijeren 4 keer stelt
Door de Panama Papers stroomt het geld nu naar de Rothschilds in Amerika, ‘het grootste belastingparadijs ter wereld’
Rusland komt ‘komende week’ met bewijs dat familie-Erdogan persoonlijk betrokken is bij criminele oliehandel met IS
Tv-presentator voorspelt in kerstspecial: begin 2023 breekt de hel los
Uitvinder mRNA-technologie van Twitter gegooid: ‘De angstige leugenaars zijn de controle kwijt’
In het Europarlement is zojuist een ‘brutale, antidemocratische machtsgreep’ gepleegd