Nieuw onderzoek laat zien dat hennep zulke krachtige antikankereffecten heeft dat de plant de ontwikkeling van eierstokkanker vertraagt en voorkomt dat kanker uitzaait.
Hennep wordt onder meer gebruikt voor kleding en andere textielproducten. Hennepzaden worden zelfs gebruikt als voedselproduct.
Studenten van de Sullivan University in Kentucky hebben onlangs onderzoek gedaan naar de medicinale eigenschappen van een extract van hennepplanten.
Helpen tegen uitzaaiingen
“Hennep bevat net als cannabis therapeutische stoffen zoals cannabidiol, cannabinol en tetrahydrocannabinol,” zei onderzoekster Sara Biela.
“De therapeutische werking van hennep is echter nog niet tot in detail bestudeerd,” voegde ze toe.
Tijdens het onderzoek werden eierstokkankercellen blootgesteld aan het extract. De celmigratie bleek drastisch af te nemen. Dat wijst erop dat hennep kan helpen tegen uitzaaiingen.
Verklaren
De plant bleek daarnaast de afscheiding van interleukine-1 beta terug te dringen. Deze moleculen werken ontstekingen in de hand en zijn gelinkt aan de ontwikkeling van kanker.
Dit zou de antikankereffecten van het extract kunnen verklaren, aldus de onderzoekers.
De studenten zeiden verder dat het extract net zo goed werkt tegen kanker als chemotherapie of zelfs beter, maar naar verwachting geen negatieve bijwerkingen heeft.
Beter
“Hennep vertraagt de ontwikkeling van eierstokkanker net zo goed als het huidige kankermedicijn cisplatine, of zelfs beter,” zei onderzoeker Chase Turner.
“Aangezien cisplatine zeer giftig is, verwachten we dat hennep minder bijwerkingen heeft,” voegde hij toe. “Maar dat moet in de toekomst worden getest.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Amish-meisje (12) dat land ontvluchtte om gedwongen chemotherapie is kankervrij
‘Het is vrij logisch om te speculeren dat de veiligheidsdienst achter de moord op Pim Fortuyn zit’
Dit is de laatste keer dat iemand in mijn familie er één krijgt. Man kan niet meer praten, lopen, zien of ademen na griepprik
In Myanmar wordt een vuil geopolitiek spelletje gespeeld. Dit is wat er werkelijk achter de Rohingya-crisis zit
Ik hoop dat de wetenschappers en politici die CO2 al 37 jaar blindelings demoniseren op een dag hun ogen openen. Hoogleraar ontkracht klimaatonzin
Beelden: politie verwijdert ongevaccineerde vrouw onder luid gejuich uit restaurant
Sven Hulleman richt zich op Malieveld tot politieagenten: ‘U dient een tiran’
Syrische rebellen in het geheim getraind door Westen
Ieren zaten al in Amerika voordat Columbus het continent ontdekte. Waarom is dit reisverslag steeds genegeerd?