BinnenlandCorona

Coronamaatregelen blijken in strijd met grondwet. ‘Wat in deze crisis gebeurt, is illegaal’

Help anderen door deze info met anderen op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

De Nederlandse veiligheidsregio’s hebben vanwege de coronacrisis verregaande bevoegdheden gekregen. Deze coronamaatregelen druisen volgens hoogleraar Jan Brouwer van de Rijksuniversiteit Groningen in tegen de grondwet en zijn daarmee illegaal.

“Het begint al met het verbod op samenkomsten, ook bij mensen thuis,” zei hij in het NOS Radio 1 Journaal. “Op basis daarvan worden coronafeestjes opgerold. Dit gaat in tegen het huisrecht, zoals beschreven in de grondwet.”

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

Hij merkt op dat sommige burgemeesters de coronamaatregelen ook gebruiken voor zaken die niks te maken hebben met de coronacrisis.

Illegaal

Brouwer: “Er worden nogal wat fundamentele rechten beknot die in de grondwet aan ons worden toegekend. De vraag is of een noodverordening daartoe het recht heeft.”

Hoogleraar Jon Schilder van de Vrije Universiteit zegt in Trouw: “Wat in deze crisis gebeurt, is illegaal. Met het binnentreden van woningen en bedrijfsgebouwen worden het fundamentele recht op privacy en het huisrecht geschonden. Mocht je willen dat dit wél mogelijk moet zijn, dan moet het parlement de wet aanpassen.”

Haast

De verordening is met veel haast in elkaar gezet, en houdt niet genoeg rekening met de privacy van burgers, vinden de hoogleraren.

Minister Grapperhaus van Justitie en Veiligheid zei in een reactie dat hij ‘de democratie en de rechtsstaat goed in de gaten houdt’.

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vond je dit goed?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

40 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
wolfje
wolfje
5 jaren geleden

De heer Grapperhaus houdt de democratie en de rechtsstaat goed in de gaten. U kunt dus rustig blijven slapen. ?

PREDATOR
PREDATOR
5 jaren geleden

Onze volle vrijheid krijgen we nooit meer terug..Dit is een test om te kijken wat we pikken!!
En we pikken het..zoals wel meer dingen hier..zolang het maar in het nieuws komt pffff
Wake up Holland!!!

Willem
Willem
5 jaren geleden

Daarom heeft het kabinet afgelopen donderdag ook een besloten vergadering gehouden, om de grondwet aan te passen. Is gewoon op te zoeken waar het over ging, nu hadden we met het verdrag van Lissabon toch al niet veel meer te verliezen maar daar gaat het nou niet om.

William
William
5 jaren geleden

Het is een “Grap” dat minister Grap pen huis ‘de democratie en de rechtsstaat goed in de gaten houdt’
Hij doet helemaal niets.. danst alleen met de verknipte politici mee

exegese
exegese
5 jaren geleden

Quote : Minister Grapperhaus van Justitie en Veiligheid zei in een reactie dat hij ‘de democratie en de rechtsstaat goed in de gaten houdt’.

Dat klopt zonder twijfel, maar dan wel met de intentie om het zo snel mogelijk volledig de nek om te draaien.

Maar dan dit….. waarom is het plotseling ten strengste verboden om te overlijden aan zo iets als corona maar wel aan de gewone griep ? (waar zijn trouwens de cijfers van gewone griepdoden in het hele corona verhaal ?) Waarom mag je niet sterven aan corona maar wel aan alcohol of roken ? Er zijn jaarlijks naar schatting 1800 doden te betreuren aan de gevolgen van alcohol, nog maar te zwijgen van het aantal slachtoffers van roken, naar verluid 20 000, maar ook daar zullen, net als bij corona onderliggende problemen een rol spelen. Bron GGZ TOTAAL: https://www.ggztotaal.nl/nw-29166-7-3710867/nieuws/nationale_drug_monitor_jaarlijks_1800_doden_door_alcohol_en_bijna_20000_door_roken.html
Waarom mogen mensen niet sterven aan corona maar wel in het dagelijkse verkeer ? Bijna 700 mensen komen jaarlijks om in het verkeer. Allemaal wettelijk toegestane zaken met dodelijke afloop als je genoeg pech hebt, geen haan die er naar kraait. Alles gaat gewoon door en mensen hebben er hoe dan ook vrede mee.

Bovendien kan en mag je de schade door corona niet simpelweg weergeven in het aantal overledenen. Men moet het aantal verloren levensjaren in ogenschouw nemen, en niet in de laatste plaats de kwaliteit van de verloren levensjaren.

De gemiddelde leeftijd van de corona doden is 80 jaar. De gemiddelde levensverwachting daarentegen ligt voor vrouwen op 83 en voor mannen op 81 jaar. Dat is gemiddeld 82 jaar.

We hebben als de cijfers kloppen, nu zo’n 4000 corona doden. Op basis van bovenstaande feiten is er dus sprake van een gemiddeld verlies van 4000 x 2 = 8000 verloren levensjaren. Bovendien hebben, volgens de berichten bijna alle slachtoffers meerdere onderliggende klachten en gaan al gebukt onder de nodige ellende die de kwaliteit van hun leven enorm onder druk zet.

Dan nemen we ter vergelijking de verkeersslachtoffers eens onder de loep. De gemiddelde leeftijd van het verkeersslachtoffer is begin 50, laten we gemakshalve 52 jaar nemen. Er zijn in Nederland jaarlijks zo’n 6 a 700 slachtoffers te betreuren. Laten we uit gaan van het gunstigste = 600
Per slachtoffer is er dus een verlies van 30 levensjaren. Bij een behoorlijk percentage mag men er logischer wijze van uit gaan dat dat ook kwalitatief goede levensjaren konden zijn.
Dat is dus een verlies van maar liefst 18 000 ook nog kwalitatief goede levensjaren.

Als dus een verlies van 8000 levensjaren waarvan de kwaliteit ter discussie zou kunnen staan een legitieme rede moet zijn om een heel land in lockdown te zetten en iedereen de stuipen op het lijf te jagen, dan is het verlies van 18 000 levensjaren van waarschijnlijk goede kwaliteit een meer dan legitieme rede om onmiddellijk alle verkeer stil te leggen. WERELWIJD !!!!

En toch doen we dat niet, OMDAT WIJ DAT EEN AANVAARDBAAR RISICO VINDEN !
En dat mogen wij vinden, als de meesten dat vinden is dat ons democratisch recht. En als de irreële angst voor corona die ons is aangepraat weg ebt en mensen komen weer bij zinnen dan kunnen we met z’n allen ons democratische recht opeisen om weer normaal te gaan doen en het leugenachtige gespuis dat ons hierin heeft gelokt democratisch met z’n allen van de planeet af schoppen. Dat is ons recht !

H.J.
H.J.
5 jaren geleden

Dit is dan ook de opzet van het Linkse Rutte-kartel.

Kweek angst en sluit de mensen gewoon op.

En ga niet meten, want dan komen de mensen het te weten.

Rutte is het slechtste, wat Nederland na de tweede wereldoorlog is overkomen.

Ruttup en Nexit.

Laat je niet beïnvloeden
Laat je niet beïnvloeden
5 jaren geleden

Het gaat langzaam goedkomen. Wij moeten het afmaken. Let’s smoke them out.

Ze denken er echter mee weg te komen. Het zijn criminelen.

Stay awake or wake up!!

Willem
Willem
5 jaren geleden

De grondwet zal wel snel aangepast worden , misschien is het zelfs al wel gebeurd .

Dit is een lang van tevoren bekokstooft plan , de heersende macht zit weer dik in het zadel dat was een 3 maand geleden totaal anders

Met mensen die bang zijn kun je en hoop bereiken !

Harry
Harry
5 jaren geleden

We leven in een door msm gewilde politie staat. 99.8% van de mensen, meestal
met onderliggend lijden, die sterven MET corona is ouder
dan 65. Als je gezond bent is de kans dat je in het verkeer overlijdt veel
groter, het is zaak dat deze groep groepsimmuniteit opbouwt om de zwaksten
te beschermen. In plaats daarvan koos de overheid niet voor
het plan van de deskundigen maar voor de door MSM
geeiste politiestaat. De mortaliteit is vergelijkbaar met een goede griep.

Hoop
Hoop
5 jaren geleden

De man met vraatzucht, negatieve en machtlust uitstraling gaat democratie en rechtsstaat in de gaten houden. Daar moeten we het dan mee doen.

Sjaakie van den Hoek
Sjaakie van den Hoek
5 jaren geleden

Mijn mond valt er wagenwijd van open als ik al deze reacties leest, wat een stelletje WATJES wonen er in Nederland niet te geloven. Ik word hier echt sprakeloos van. Mensen wanneer gaan jullie in verzet, hang in ieder geval geen KL**TEN praatjes op, de enige goede reactie is van exegese. En dan moet ik net lezen dat die verrotte VVD er in 7 weken 10 zetels bij heeft gekregen, gosh, wat doet de VVD het toch geweldig hé? De vaderland verraders familie, want de opa van jullie vriend rutte
heeft ook een dubieus spel gespeeld in zijn tijd. En nu bewijst hij dat hij uit hetzelfde hout is gesneden, en wil hij de Nederlandse grondwet ongevraagd en ongewild door het volk veranderen. Willen jullie bewijzen?
Typen jullie maar op googel ¨opa mark rutte¨ dan kan je lezen dat hij bij de NSB was, kijk maar BEERPUT MARK RUTTE: ROL OPA ALS NAZI … Klaas Dilling, de grootvader van Mark Rutte van moederskant.

Zo willen jullie noch meer weten?
Dan moeten jullie even zelf gaan googelen.

groet, S.

salvar
salvar
5 jaren geleden

is het in strijd met de grondwet , nou dan ga je een rechtszaak aanspannen tegen de staat en niet treuzelen maar doen.
aan roeptoeren hebben we niets.

Doet er niet toe
Doet er niet toe
5 jaren geleden

Het mooie aan deze periode is dat het de ogen van velen opendoet. Nog niet genoeg. Maar wel een mooie bewustwording onderweg. Hoe we al belogen, bedrogen en leeggezogen worden. Die ratrace die lijkt te duren tot je pensioen en wat rest er dan nog van je leven? De bewustwording is al een mooie stap, nu nog vrijheid afdwingen en diegene die ons die ontnemen verantwoordelijk stellen. Waarom wordt ons belastinggeld eigenlijk gebruikt om f16’s bij de Russische grens te laten vliegen?
Oorlog zoeken?? Ja dat brengt geld op. Zo zie je maar hoe hard ze met ons inzitten. Pak je vrijheid en verdedig je rechten. Vernietig de Georgia guidestones, leg het satanisme en kindermisbruik bloot!
Mooi dat mensen op straat komen. Ze krijgen ons niet klein door mensen te onderwerpen aan virussen of religies tegen elkaar op te zetten en false flags te plegen.
Mooi hoe in een paar maand tijd zoveel mensen wakker worden. Dit is pas het begin!

yvja
yvja
5 jaren geleden

En nog steeds wordt door de landsmeerderheid de Allerbelangrijkste Kosmische Heilige Sleutels=Wetten, genegeerd!

De 13e Heilige Wet, die dus die over maar een ding/zaak gaat:

GODDELIJKE LIEFDE

En ja het door ons betaalde Geboefte, maakt daar dan ook maar graag misbruik van!

Ferry
Ferry
5 jaren geleden

Het energe dat minister grapperhaus in de graten houd is zijn bankrekening.

axel m.
axel m.
5 jaren geleden

Alle regels zijn in tegenstrijd met de grondwet ! om een regel te kunnen houden ( om het maar simpel te zeggen } iis als het in het wetboek van RECHT is op genomen ( en niet eerder dan dat !!! ) eerder dan dat zijn het aanbevelingen, en niet gerechtshalve aanspreekbaar noch door politie noch door staat ( wat de zelfde crimineele zijn ) te vervolgen.
Ik heb al veel eerder verteld dat de Nederlandse bevolking de domste bevolinkg ooit is .
Hier komt een Héél goed bewijs hiervan bekijk dit is van een Nederlandse vrouw die wel even zal vertellen hoe het allemaal in elkaar zit , de humor is te groot om aan te kondigen

Axel M.

https://www.davidicke.com/article/568906/what-we-should-all-be-doing-right-now

Bert Vrijman
Bert Vrijman
5 jaren geleden

Politie agent in Idaho krijgt bezoek van demonstranten , nadat hij moeder arresteerde op speelplaats.

https://bigleaguepolitics.com/must-see-video-idaho-protesters-rally-at-the-home-of-police-officer-who-arrested-woman-for-taking-kids-to-playground/

Video Commentaar van John Mark (propertarianism):
Cop Arrests Mom at Playground, Ammon Bundy & Crowd Go to Cop’s HOUSE!
https://www.youtube.com/watch?v=bsq3moe6qdw

Straalmans
Straalmans
5 jaren geleden

Geef mensen wat kruimeltjes en maak ze vervolgens bang om die kruimeltjes te verliezen, zie dan hoe de mens gehoorzaamt.
Als de overheid het zo goed met ons voor had, had ze nooit toegestaan dat 1% van de mensen 50% van alle bezittingen bezit. Oftewel, van elke 100 euro is 50 euro van die ene rijke en de 99 armen mogen samen de rest van de 50 euro verdelen, oftewel: 1 rijke bezit 50 euro en 1 niet-rijke bezit slechts 0,50 euro. Daar zit de overheid natuurlijk nooit mee. Grappighuis bewaakt dat natuurlijk niet. Kan het hem wat schelen.

Egetal
Egetal
5 jaren geleden

nood breekt wet

Guy Faux
Guy Faux
4 jaren geleden

Het wordt hoog tijd om de liberale regenten klasse een toontje lager te laten zingen.

Back to top button
40
0
We lezen graag je reactie!x